DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Okan Üniversitesi Hastanesi’nden ücret gecikmesi konusunda yanıt

Bir süre önce Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan Okan Üniversitesi Hastanesi çalışanları, yaşadıkları sorunları kamuoyuyla paylaşmıştı.

Çalışanların ifade ettiği sorunlara yönelik Okan Üniversitesi Hastanesi’nden bir yanıt geldi. PE Ağı iletişim kanallarına gelen yazılı yanıtta, şirketin yayınlanmasını istediği metni aynen paylaşıyoruz:

“İstanbul Okan Üniversitesi’nin Sağlık Uygulama ve Araştırma merkezi Müdürlüğü olan İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesinde, sağlık emekçilerinin maaşlarının zamanında ödenmediği ve sigortasız İŞKUR üzerinden çalıştırıldıkları iddiaları doğru değildir. İŞKUR üzerinden personel istihdamı devletin işletmelere verdiği bir istihdam teşvik desteği olup, İŞKUR kapsamında her çalışanın SGK girişini yapıp primini öder. Yasal olarak yanlış bir işlem bulunmamakta olup, aylık 2100 TL ücret devletçe belirlenmiş bir rakamdır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Okan Üniversitesi Hastanesi çalışanları PE Ağı’na ulaşarak maaşların düzensiz yatırıldığını ve birçok hemşirenin İŞKUR üzerinden işe alındığını belirtmişti. İŞKUR üzerinden alınan hemşirelerin ise 2100 lira ücretle çalıştırıldığı söylemişti.

PE Ağı olarak hastane çalışanlarının ücretlerinin zamanında ödenip ödenmediği konusunun bundan sonra da takipçisi olacağız. İŞKUR üzerinden ya da doğrudan olsun, özel bir hastanede hemşirelerin 2100 TL’ye çalıştırılmalarını ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mağaza emekçileri normalleşirken hastalanıyor

“Normalleşme” çağrılarıyla birlikte mağazalar açılırken vaka haberleri de artmaya devam ediyor. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na konuşan …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x