Mavi Ege Eğitim Torbalı’da maaş sorunu

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na iletilen bilgilere göre, Mavi Ege Eğitim Kurumları Torbalı şubesinde öğretmenlerin maaşlarında ödeme sorunları yaşanıyor. İlköğretim, ortaöğretim, sağlık meslek lisesi ve anadolu lisesi binalarını aynı kampüste toplayan bir okul olan Mavi Ege Eğitim Kurumu’nun, daha önce oldukça fazla öğrencisi bulunuyorken son yıllarda öğretmen maaşlarını ödemediği için bir çok öğrencisini kaybetmiş durumda olduğu belirtiliyor.

İşveren ve kurum yöneticileri, maaşların ödenmesi konusunda tedirginlik yaşayan öğretmenler için sürekli ikna etmeye dönük toplantılar düzenliyorlar. Öğretmenler her defasında yeni kurucumuz diye tanıştırılan kişilere güvenerek ve öğretmenlik mesleğine olan bağlılıklarından dolayı kurumda çalışmaya devam ediyorlar. Geçen sene öğretmen maaşlarının ödenmemesinden dolayı birçok öğrenci ve öğretmen kaybı yaşayan Mavi Ege Eğitim Kurumları’nın bu yıl da maaş ödememe ve öğretmenleri oyalama politikalarına devam ettiği iddia ediliyor.

İletilen bilgilere göre, 2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminde hiçbir öğretmene maaş ödenmedi. Bu durum öğretmenleri, öğrencileri ve velileri mağdur etti. Maaşların neden ödenmediği konusunda hiçbir açıklama yapılmazken, bu kurumla bağlantısı olduğu düşünülen Pancar OSB Mavi Teknik Eğitim Kurumları’ndan bir kurucu gelip konuya ve soruna el attığını söylemesine rağmen,  maaş ödemesi hakkında hiçbir bilgi verilmiyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Simo Tekstil işçilerinden açıklama: Alınterimizin gaspedilmesine izin vermeyeceğiz

Bizler Zara, Bershka, M&S , Esprit, Next, Tesco, Amazon gibi markalara çalışan Sun Tekstil’in taşeronu …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir