DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İzmir Koleji Özel Efe Okulları’nda maaşlar ödenmiyor

İzmir Koleji Özel Efe okullarında mağdur olan öğretmenlerden birinin Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ilettiği bilgi şöyle:
“İzmir Koleji Özel Efe okullarında geçen sene Şubat ayının bir kısmı ile diğer ayların maaşları  ödenmemiştir. Şu an kurum anlaşılmamış şekilde kapatılmıştır. Bir çok öğretmen dava açtı, bende dahil. Bazı mahkemeler sonuçlandı öğretmenler lehine. Ama paraları alabilmek biraz zor. Okulun patronlarının İzmir ve İstanbul hava limanlarında dükkanları olduğunu biliyoruz.
Öğretmenler dışında bu sene için kayıt yaptırıp para yatıran velilerin de milli eğitime şikayetlerde bulunduklarını tanık olduk. Onlar da mağdur. Konuyla ilgili Sabah gazetesinde Mayıs ayında velilerin şikayetleri yayınlanmıştı. Mağduriyet devam ediyor.”
Patronların Ensesindeyiz Ağı, konunun takipçisi olmaya devam edecek. Öğretmenler iletişim hattımızı arayarak ya da mail atarak Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı’na dahil olabilir, sorunlarını paylaşabilir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknoloji ve yazılım emekçilerinin evden çalışmaları sona ererken patronlar için orta yol bulundu

COVİD-19 tedbirleri kapsamında Teknokent ve AR-GE Merkezlerinde faaliyet gösteren firmaların çalışanları 27 Mayıs tarihine kadar …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x