25 Mayıs 2024, Cumartesi

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı ile artık turizm işçileri yalnız değil

Turizm emekçisi olmak, yoğun sezonda uzun ve ağır çalışma koşulları, düşük sezonda işsizlik ya da sonu gelmeyen ücretsiz izinler demek.

Geçtiğimiz günlerde, ülkemize de turist getiren Thomas Cook iflasını açıkladı. Şirket yöneticileri son 5 yılda 20 milyon sterlin ücret ve bonus almışlar. Şirket battığında ise ilk iş faturayı işçilere kesmek oldu.

Durumdan etkilenen her yerde biz emekçiler işten çıkarılıyoruz, ödemelerin durdurulduğu yerlerde haklarımızı alıp alamayacağımızı bile bilmiyoruz.

Thomas Cook batan ilk şirket değil, son da olmayacak. Ve her batan şirketin, yaşanan her krizin ardından olduğu gibi patronlar çeşitli desteklerle kendi yollarını buluyorlar, şirket yöneticileri zaten çoktan milyonları ceplerine indirmiş oluyor. Kriz üç kuruşa geçinmeye çalışan biz emekçileri vuruyor.

Güvencesiz hayatlar yaşıyoruz. Ama biliyoruz ki birlikte hareket edersek bize kimse bedel ödetemez. Bu yüzden turizm emekçileri olarak dayanışma, haberleşme ve mücadele ağı Patronların Ensesindeyiz’de bir araya geliyoruz.

Tüm turizm emekçilerine sesleniyoruz: yalnız değilsiniz, yalnız değiliz. Yaşadığınız hak ihlallerine karşı Patronların Ensesindeyiz ile temasa geçin, telefon veya e-posta ile ulaşın, bizimle bir araya gelin.

Güçlerimizi birleştirelim, hakkımızı hep birlikte arayalım.

PATRONLARIN ENSESİNDEYİZ AĞI İLE İLETİŞİME GEÇ!

İşçi kardeş,

İnsan aklına ve vicdanına sığmayan bu muameleye karşı dur! Bu zorbalığa Boyun Eğme! Sana işyerinde baskıyla ve şantajla imzalatılan belgelere rağmen hakkını araman için geç değil. Bir araya gel, örgütlen, mücadele et!

İşyerinde karşılaştığın hukuksuzlukları bize ihbar et. İş tanımının dışında iş yapmaya veya fazla mesaiye zorlanıyorsan, haklarını alamıyorsan, izne çıkmak zorunda bırakılıyorsan, haksız bir şekilde işten çıkarılıyorsan bize bildir, teşhir edelim.

Patronların Ensesindeyiz Ağı, Turizm işçileri ile dayanışmaya her zaman hazır.

Unutma Gücümüz Birliğimizden Gelir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!