21 Haziran 2024, Cuma

Kırçiçeği Restoranı işçilerinin maaş sorunu sürüyor

İzmir ağırlıklı ülke çapında 16 şubesi ile faaliyet yürüten Kırçiçeği Restoran’da çalışan işçiler, Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak işyerinde yaşadıkları sıkıntıları bildirdiler. İşçilerin aktardığı bilgilere göre,  restoran çalışanları 11 aydır maaşlarını düzenli olarak ve tek seferde alamıyor. İşçiler kriz var denilerek yöneticiler tarafından oyalandıklarını verilen hiçbir sözün tutulmadığını belirttiler.

Restoran yöneticileri tarafından kısa süreli olacağı bildirilen sorunların çözüme kavuşmaması neticesinde yaklaşık 120 işçi mahkemeye başvurarak işten ayrılmış. Maaşlarını düzenli olarak alamayan işçiler borçlandıklarını ve psikolojilerinin bozulduğunu söylediler. İşçiler artık dayanacak güçleri kalmadığını ve sorunlarının bir an önce çözüme kavuşmasını istediklerini belirttiler.

Kriz var ama iş çok çalışana para yok diyerek durumu özetleyen işçiler mağdur olan tüm işçilerle birlikte ortak bir mücadeleyi başlatmakta zorlandıklarını ancak haklarını almak için sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade ettiler.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!