PE İzmir Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı toplandı

5 Ekim Dünya Öğretmeler gününde toplanan PE İzmir Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı çalıştay sonrası ortaya koyduğu sorunları tekrar gündem ederek özellikle son günlerde İzmir Doğa okullarında yaşanan sıkıntıları farklı okullardan gelen öğretmenlere aktardı.
Bilgi paylaşımı sonrası temel sıkıntı olarak sorunlarımıza çözüm bulmak konusunda hem bilgi eksikliği hem de diğer okullardan benzer sorunlar yaşayan arkadaşlarımızın haberdarsızlığından bahsedildi. Patronların Ensesindeyiz Özel Okul Dayanışma Ağı ile bu durumun artık yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlasa da daha fazla öğretmenin bu ağın içinde olması gerektiğine, İzmir özellinde de her okula ulaşana kadar komitenin genişletilmesine karar verildi.
Komite içinden bir ekibe sorunlarımızı ve bu sorunlar karşısında yasal olarak nasıl tavır almamız gerektiğini tarif eden bir döküman çalışması başlatmak için görev verildi.
PE İzmir Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı çevremizde patronların baskısına, yalanına, hukuksuzluğa, haksız dayatmalara karşı özel okul emekçilerinin fiilen yanında olacağını duyurarak toplantısına sonlandırdı.
PE İzmir Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir Koleji Özel Efe Okulları’nda maaşlar ödenmiyor

İzmir Koleji Özel Efe okullarında mağdur olan öğretmenlerden birinin Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ilettiği bilgi şöyle: …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir