25 Mayıs 2024, Cumartesi

BEGOS Period Tekstil işçileri sorunlarını bildirdi

“Patronların Ensesindeyiz Ağı’na gelen ihbara göre,  Buca BEGOS 2.Bölge’de yer alan ve yaklaşık 150 işçinin çalıştığı Peridot Tekstil(Adatepe Tekstil) firmasında iki haftadır iş olmadığı gerekçesiyle işçiler geri gönderilerek ücret kesintisi yapıldığı iddia edildi.  İşçilerin 30 Eylül itibariyle yeniden iş başı yaptığı ancak departmanlarda çalışan işçilerin zaman zaman iş olmadığı gerekçesiyle gönderilerek ücret kesintilerin sürdüğü bildirildi.

Karstadt, Bonita, Cecil, Esprit, Mango, Tom Tailor, QVC, Ulla Popken ve C&A gibi büyük firmalarla çalışan Reha Tekstil’in fason üretimini yapan Peridot Tekstil’de işçilerin maaşları iki aydır elden ödeniyor. İşçiler bu nedenle sigortalarının yatırılmadığı konusunda endişe duyduklarını belirtiyor. Ayrıca işyerinde işçilerin fazla mesailerinin de iki düzenli ödenmediği bildiriliyor.

İşçiler, bir yandan da üretim baskısının yoğun olduğunu ifade ediyor. Kötü muamelenin olduğu, zaman zaman belli bölümlerin tuvaletlerinin kilitlendiği aktarılıyor.

Patronların Ensesindeyiz Ağı, BEGOS’ta işçilerin yaşadığı sorunların takipçisi olmayı ve haksızlıkları teşhir etmeyi sürdürecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!