DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Özgür Boza Okulları öğretmenlerine ödeme yapmamaya devam ediyor

Özgür Boza Öğretmen Komitesi, verilen tüm sözlere rağmen beş aydır ödenmeyen maaşları hakkında yeni bir açıklama yaptı. Açıklamayı paylaşıyoruz:

Son aylarımızı çok zor koşullarda geçirdik. Çalışıp hak ettiğimiz ücretler hala ödenmedi. 5 ay oldu, Özgür Boza Okulları ödeme yapmıyor.  Yaklaşık bir ay önce finans kurumlarıyla anlaşma yapıldığı, ödemelerin belirli bir plan dahilinde yapılacağı açıklanmıştı. Hangi finans kurumu ya da kiminle ne anlaşma yapıldığı bizi ilgilendirmiyor. Biz, hak ettiğimiz ücretlerin ödenmesini istiyoruz. Yapılan açıklamalara, öğretmenlere ve velilere verilen sözlere rağmen ödeme yapılmadı. Öyle anlaşılmakta ki; Özgür Boza Okulları yönetimi yalan söylemeye devam ediyor.

Kısa süre önce veliler arasında anlaşma yapılan kıyafet firmasından alınan parayla çok az sayıda öğretmene ödeme yapıldığı konuşulmaktadır. Bu ödeme sadece okulda devam edecek öğretmenlere verilmiş olup beş aydır öğretmenlere ve diğer çalışanlara ücret ödemesi yapılmazken okulda hali hazırda çalışmakta olan öğretmenlere tek maaş ödemesi yapılmıştır. Bazı öğretmenlere ödeme yapılıp bazı öğretmenlere ödeme yapılmaması yasalarımıza göre eşitlik ilkesine aykırı davranmaktır. Buradan ilan ediyoruz ki, eşitlik ilkesine aykırı davranış dava konusu olabilecektir.

Okul yönetimine yazılı başvurular ile talep ve düşüncelerini ileten veliler, öğretmen maaşlarının ödenmesini ve bu sorunun ortadan kalkmasını ve önümüzdeki dönemde sorun yaşanmaması için önlem alınmasını istediklerini bildirdiler. Okul yönetimi, velilere de öğretmenlerin maaşlarını ödediğini söyleyerek yalan söylemektedir.

Ayrıca okulun eğitim ve öğretime hazır olmadığı, akıllı tahta ve okul sıraları gibi materyallerin eksik olduğu duyumlar arasındadır.

Beş aydır ödeme alamıyoruz. Ödeme yapılmasını bekliyoruz. Açıklamalarımıza polemik ile yanıt verilmemesini ve vaatler yerine bize ödeme yapılmasını istiyoruz.

PE Özgür Boza Okulları Öğretmen Komitesi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kale Pratt&Whitney işçileri patron zorbalığını anlattı

İzmir Serbest Bölge’de faaliyet yürüten, F-35 uçak motoru parçalarının üretildiği Kale Pratt&Whitney Uçak Motor Sanayi …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir