DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Doğa Koleji Öğretmenlerinden Doğa Koleji Patronuna Çağrı: Sözleşmelerimizi Derhal Yenileyin!

Maaşlarımız halen ödenmemekte, maaş ödemesine dair bizlere sürekli ötelenen yeni tarihler dile getirilmektedir. Yaşam koşullarımız iyice zorlaşırken, bizler hala muhatap alınmıyoruz. Yaklaşan sözleşme süreci ise bir tehdit unsuru olarak bizlere karşı kullanılmakta.

Öğretmenler olarak taleplerimizi yineliyoruz: Maaşlarımızın derhal ve koşulsuz ödeyin, önümüzdeki eğitim-öğretim yılının sözleşmelerini derhal yenileyin.

Ayrıca öğretmen arkadaşlarımıza da sesleniyoruz; sözleşmelerinize sahip çıkın ve sözleşmelerin bugüne kadar yapıldığı gibi bizlerden kaçırılarak yapılmasına / yenilenmesine izin vermeyin. Sözleşme sürecinde sahip olduğumuz hakları bilerek, bunu okullarımızda gündem ederek, sözleşme yenileme sürecinin de hak kayıplarına veya kazanımlarına neden olacağının farkında olarak hareket edelim. Patronların Ensesindeyiz Ağı Özel Okul Öğretmen Dayanışması sözleşme sürecinde öğretmenlere haklarını anımsatan bir bilgi notu hazırladı, bu bilgi notunu kullanalım, yaygınlaştıralım.

PATRONLARIN ENSESİNDEYİZ AĞI DOĞA KOLEJİ ÖĞRETMEN KOMİTESİ

Patronların Ensesindeyiz Ağı Özel Okul Öğretmen Dayanışması özel okul öğretmenlerinin sözleşme sürecinde dikkat etmesi gereken hususları şu şekilde derledi:

https://patronlarinensesindeyiz.org/2019/05/06/ozel-okul-ogretmenlerinden-gizlenen-sozlesmelere-dair-bilinmesi-gerekenler/

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kale Pratt&Whitney işçileri patron zorbalığını anlattı

İzmir Serbest Bölge’de faaliyet yürüten, F-35 uçak motoru parçalarının üretildiği Kale Pratt&Whitney Uçak Motor Sanayi …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir