DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Flormar Direnişi sona erdi

Flormar işçilerinin 10 aydır süren kararlı direnişi, varılan anlaşma sonucu 297. gününde sona erdi.

Bir süre önce patron tarafından direnişin bitirilmesi için yapılan teklif, 7 Mart günü sendika ve Flormar işçilerinin yaptığı toplantıda karara bağlandı. İşverenin son teklifi Petrol-İş Sendikası ve Flormar işçileri tarafından kabul edildi.

6 Mart akşamı patronlardan Petrol-İş Sendikası’na gelmiş olan teklif Flormar işçileri ile paylaşıldı. Sürecin bundan sonra nasıl işleyebileceğine dair tartışmalar gerçekleştirildi.

Uzun süren toplantı sonucunda patronun sunduğu koşullar işçilerin çoğunluğu tarafından kabul edildi. Buna göre işçiler, kıdem ve ihbar tazminatı, 4+12 maaş bekleme ücreti ve sendikal tazminat alacak. 25/2 maddesinden çıkartılanlar başta olmak üzere çıkarılma maddeleri 18. madde olarak değiştirilecek ve çalışmadıkları 10 ay boyunca işsizlik maaşı alabilecekler.

İşçiler ve sendika dayanışma gösterenlere teşekkür etti

Petrol-İş Sendikası, direnişin sonlandırılması ile ilgili olarak 8 Mart günü bir açıklama yayımlayarak direniş boyunca dayanışma gösteren ve destek sunanlara teşekkür etti. Açıklamada şöyle denildi:

“Flormar Direnişi boyunca, işçiler ve sendikamızla tüm dünyada ve ülkemizde dayanışma gösteren, destek eylemleri düzenleyen, direnişin kamuoyuna duyurulmasında katkısı olan ve Flormar işçilerinin sesine ses katan tüm sendikalar, emek ve kadın örgütleri, siyasi partiler, dernekler, basın-yayın kuruluşlarına teşekkür ediyoruz.

Ülkemizin onurlu işçileri, kadınları, gençleri, gazetecileri, sanatçı ve aydınları, Flormar işçilerinin mücadelesine güç vererek, hep birlikte umudu büyütmüş, ülkemizin vicdanı olmuşlardır.”

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Madame Coco Çalışanları İşyeri Komitesi: Mağazalar açıldıktan sonra haklarımızı birlikte savunalım

Madame Coco mağazalarının bir kısmı normalleşme adımlarının atıldığı 11 Mayıs tarihi itibariyle açıldı. Geriye kalan …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x