Şişli Belediyesi’nde emekçiler eylemde

Şişli Belediyesi emekçileri, iki aydır alamadıkları ücretlerinin ödenmesi için eyleme başladı. Aylardır ücretlerinin düzensiz ödendiğini ve son iki aydır hiç ücret alamadıklarını belirten işçiler iş bırakarak tepkilerini gösteriyorlar.

 Şişli Belediyesi önünde 24 Şubat günü gece saatlerinden itibaren eylem yapmaya başlayan belediye emekçileri her ayın 5’inde, düzenli olarak yatması gereken maaşlarının Ocak ayından beri yatırılmadığını, bu konuda yetkililerden de bir açıklama yapılmadığını söylüyorlar. Vardiyalara çıkmayan emekçiler, çöplerin toplanmayacağını, temizlik, fen işleri, parklar-bahçeler olmak üzere birimlerdeki işçilerin işbaşı yapmayarak ilgili birimlerde beklemeye geçecekleri bildirildi.

Beşiktaş Belediyesi’nde işçiyken KHK ile işinden olan TKP Beşiktaş belediye başkan adayı Erkan Pelit de 25 Şubat günü işçilere destek ziyaretinde bulundu.

Belediyede temizlik işlerinde çalıştığını dile getiren bir işçi eylemlerine ilişkin “İşyerinde haklı bir direniş olduğunu görüyoruz. 15-16 aydır ödemesi düzenli yapılmayan maaşlar söz konusu. Ve işçilerin söylediğine göre son 44 gündür hiçbir şekilde ödeme yapılmıyor” dedi.

Belediye işçisi, “Bizim şu an Ocak-Şubat maaşlarımız içerde. Şubat ayı neredeyse bitiyor. Bundan önce de ödemeler peyderpey ödeniyordu. Tabii bu ekonomik krize mi bağlı yoksa başka durumlar mı söz konusu bilemiyoruz. Biz buradan aldığımız maaşla yani emeğimizin karşılığıyla geçiniyoruz. Biz buradan para alamazsak çocuklarımıza ekmek götüremeyiz. Maaş alamadığımızda örneğin doğalgaz faturalarımızı ödeyemeyiz ve soğukta kalırız. Emeğimizin karşılığını istiyoruz. Ama şu an seçim arifesi, bakın bu kadar kişiyiz ve muhatabımız yok” diye konuştu.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğa Koleji Çiğli kampüsü velilerinden basın açıklaması

Doğa Koleji İzmir Çiğli kampüsü velileri aylardır maaşlarını alamayan öğretmenlere destek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirdiler. …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir