25 Mayıs 2024, Cumartesi

Kale Conveyor işçileriyle PE Ağı buluştu

İstanbul’un Silivri ilçesi Kınalı Mevkii’nde faaliyet gösteren ve yaklaşık 300 işçinin çalıştığı Kale Conveyor (Kayışları) fabrikasında Petrol İş Sendikası’nın örgütlenmesine öncülük eden işçilerden Rıfat Erenoğlu ve Gökhan Açar bir süre önce işten çıkarıldı.

Bu çıkışların ardından patron Faruk Dağlı ve fabrika yönetimi, sendikaya üye olan işçilerin üzerinde baskıyı arttırdı. Fabrikada çalışan işçilere sendikadan istifa baskısı başladı. Kısa bir süre sonra dört işçi, kapının önüne kondu. İşten çıkarılmaların devam edeceği bilgisinin alınması üzerine Patronların Ensesindeyiz Ağı işten çıkarılan işçilerle ve sendika yetkilileriyle yan yana geldi.

İşten atılan Kale Conveyor işçileri içerideki durumu “Patron, sendikaya üye olan işçileri kendisine ihanet etmekle suçluyor! Mesailer kaldırıldı. İşçiler açlıkla, işsizlikle tehdit ediliyor” diye anlatıyorlar. Örgütlenmenin ise kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğinin altını çiziyorlar.

PE Ağının Kale Conveyor işçilerine desteği sürekli olacak. Sendika ile dayanışma içerisinde, işçilerin hakları iade edilene ve sendika hakkı tanınana kadar mücadele devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!