Manisalı işçiler: Patronların Ensesindeyiz Ağı’nda buluşuyoruz

Manisa’da Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı ilk işçi toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Manisa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan farklı sektörlerden işçiler katıldı. İşçilerin kendi deneyimlerini aktardığı toplantıda, çalışma koşullarının ağırlığından, işten çıkarmalardan, ödenmeyen fazla mesai ücretlerinden ve patronların haksız uygulamalarından bahsedildi. Manisa Organize Sanayi Bölgesinde artık normalleşen 10 saatlik (08:00-18:00) çalışma saatinin insanlık dışı bir uygulama olduğu, işçilerin fabrika duvarları ardında yalnızlaştığından bahsedildi.

Patronların baskılarına ve dayatmalarına karşı işçilerin birbirleriyle iletişim ve dayanışma içinde olması gerektiği bir kez daha vurgulandı. Toplantı sonunda Manisa Patronların Ensesindeyiz ağı iletişim komitesi kurulması kararı alındı. Manisalı işçiler ilerleyen günlerde Patronların Ensesindeyiz Ağı ile birlikte yapılacak mücadele başlıklarını konuşmak üzere yeniden buluşma kararıyla toplantıyı sonlandırdı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özgür Boza Okulları Öğretmen Komitesinden Yeni Açıklama

AÇIKLAMAMIZDIR Biz Özgür Boza Okulları Öğretmen Komitesinin okul yönetiminden talepleri aşağıda sıralanmıştır. Biz bu talepleri …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir