DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Manisalı işçiler: Patronların Ensesindeyiz Ağı’nda buluşuyoruz

Manisa’da Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı ilk işçi toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Manisa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan farklı sektörlerden işçiler katıldı. İşçilerin kendi deneyimlerini aktardığı toplantıda, çalışma koşullarının ağırlığından, işten çıkarmalardan, ödenmeyen fazla mesai ücretlerinden ve patronların haksız uygulamalarından bahsedildi. Manisa Organize Sanayi Bölgesinde artık normalleşen 10 saatlik (08:00-18:00) çalışma saatinin insanlık dışı bir uygulama olduğu, işçilerin fabrika duvarları ardında yalnızlaştığından bahsedildi.

Patronların baskılarına ve dayatmalarına karşı işçilerin birbirleriyle iletişim ve dayanışma içinde olması gerektiği bir kez daha vurgulandı. Toplantı sonunda Manisa Patronların Ensesindeyiz ağı iletişim komitesi kurulması kararı alındı. Manisalı işçiler ilerleyen günlerde Patronların Ensesindeyiz Ağı ile birlikte yapılacak mücadele başlıklarını konuşmak üzere yeniden buluşma kararıyla toplantıyı sonlandırdı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x