DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

ING Bank işçi kıyımına devam ediyor

Pazartesi günü ING Bank’ta 250 emekçi toplu olarak işten çıkartıldı. Banka yönetimi sonrasında çalışanların dava açmaması için personel çalışma yılına göre tazminat ve maaş ikramiyesi verip  çalışanlara da zorunlu anlaşmalı pakete imza attırıp işlerine son verdi.

Çalışanlarına 2019 öncesi yüzde 10’luk bir erken zam yapan bankayla ilgili, bunun üzerine ING’li olmanın ayrıcalık olduğunu belirten açıklamalar ve paylaşımlar çıkmıştı. ING’nin yükselen kâr oranları ve çalışanların düşük maaşları hesaba katıldığında aslında yapılan zammın yeterli olmadığı ve göz boyama olduğu ortaya çıkıyordu.

Banka bununla da yetinmedi. Krizin faturasını emekçilerinden çıkartmak için düzenli olarak çalışan sayısını azaltmaya devam ediyor. Personel sayısı geçtiğimiz yıldan bu yana düzenli olarak azalan bankada çalışan toplam emekçilerin sayısı bu kıyımla birlikte yüzde 10’dan fazla azalmış oldu. TBB verilerine göre 2017’nin Haziran döneminde 5100 çalışanı olan bankada şu anda çalışan sayısı 4500’ün altına düşmüş durumda. Yapılan zammı bir halkla ilişkiler çalışması gibi göstere göstere yapıp, yaptığı zammı emekçilerden çıkartan bankanın samimiyeti sorgulatır cinsten.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x