DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Direnen Gülsan İşçileri’ne dayanışma ziyareti

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı ve Nâzım Hikmet Kültür Merkezi bünyesinde çalışmalarını yürüten Yapıcılar Müzik Grubu, 45 gündür direnen Gülsan işçilerine dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı adına konuşma yapan temsilci, direnişin başından beri Gülsan işçisinin yanında olduklarını, direniş kazanımla sonuçlanana kadar da bu birlikteliğin devam edeceğini vurguladı.

Temsilci sözlerine şöyle devam etti:

Krizin faturası her zaman işçilere, yoksullara çıkarılıyor. Sistemin mantığı yoksulun cebinden alıp zenginin cebine koymak şeklinde işliyor. Anıtur, Flormar, 3. Havalimanı, Makro, Gripin işçilerinin ve sizin direnişiniz gösterdi ki; ancak örgütlü olarak bir arada durduğumuzda, mücadele ettiğimizde kazanım elde edebiliriz. Bugün buradaki direnişiniz Türkiye işçi sınıfına örnek oluyor. Türkiye’deki bütün işçilerin ve parçası olan bizlerin size teşekkür borcumuz var.

Konuşmanın ardından söz alan bir işçi, direnişe desteklerinden dolayı Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’na teşekkür edip, yakın zamanda patronun evine yürüyüş gerçekleştirmek istediklerini belirtip bu yürüyüş için de destek istediklerini dile getirdi.

Yapıcılar Müzik Grubu da işçilere dayanışma mesajlarını iletip Nâzım Hikmet’in şiirlerinden besteledikleri şarkıları seslendirdiler.

Ziyaret işçilerin Flormar, Cargill, 3. Havalimanı ve Makro işçilerine destek mesajlarının ardından son buldu.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x