DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Direnen Gülsan İşçileri’ne dayanışma ziyareti

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı ve Nâzım Hikmet Kültür Merkezi bünyesinde çalışmalarını yürüten Yapıcılar Müzik Grubu, 45 gündür direnen Gülsan işçilerine dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı adına konuşma yapan temsilci, direnişin başından beri Gülsan işçisinin yanında olduklarını, direniş kazanımla sonuçlanana kadar da bu birlikteliğin devam edeceğini vurguladı.

Temsilci sözlerine şöyle devam etti:

Krizin faturası her zaman işçilere, yoksullara çıkarılıyor. Sistemin mantığı yoksulun cebinden alıp zenginin cebine koymak şeklinde işliyor. Anıtur, Flormar, 3. Havalimanı, Makro, Gripin işçilerinin ve sizin direnişiniz gösterdi ki; ancak örgütlü olarak bir arada durduğumuzda, mücadele ettiğimizde kazanım elde edebiliriz. Bugün buradaki direnişiniz Türkiye işçi sınıfına örnek oluyor. Türkiye’deki bütün işçilerin ve parçası olan bizlerin size teşekkür borcumuz var.

Konuşmanın ardından söz alan bir işçi, direnişe desteklerinden dolayı Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’na teşekkür edip, yakın zamanda patronun evine yürüyüş gerçekleştirmek istediklerini belirtip bu yürüyüş için de destek istediklerini dile getirdi.

Yapıcılar Müzik Grubu da işçilere dayanışma mesajlarını iletip Nâzım Hikmet’in şiirlerinden besteledikleri şarkıları seslendirdiler.

Ziyaret işçilerin Flormar, Cargill, 3. Havalimanı ve Makro işçilerine destek mesajlarının ardından son buldu.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CHP’li Kepez Belediyesi’nden işçi düşmanlığı

Çanakkale Kepez Belediyesi’nde Kepez Hizmet Grupları A.Ş’de görevli temizlik işçisi Mahir Binzet, 14 Şubat tarihinde tarafına …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir