DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

A Artı OSGB’de hak gaspları

İzmir’de işçi sağlığı ve iş güvenliği hizmeti sunan A Artı OSGB’de patron, kendi çalışanlarının hakkını gasp ediyor. Patronların Ensesindeyiz ağına gelen bilgiye göre, şirkette iş sözleşmeleri en fazla 1 yıl olarak çalışanlara imzalatılıyor ve bu yolla patron işçilerin tazminat hakkının doğmasına engel oluyor. Maaşların bir kısmını elden vererek daha düşük vergi ve sigorta pirimi ödeyen A Artı patronu, “işçilik maliyetinde tasarruf” uyanıklığı da yapmış oluyor. Öte yandan patronun, şirkette çalışanların haklarını daha kolay tırpanlayabilmek için istihdamında ciddi bir sirkülasyon gerçekleştirdiği de gelen bilgiler arasında. Örneğin birkaç yıl öncesine göre şirketin yüzde 90 çalışanın değişmiş olduğu belirtiliyor.

Şirketin sahibi Şenol Aslanoğlu’nun aynı zamanda CHP yöneticisi olduğu bilgisi iletilirken, yine şirketin işyerlerinde İSG koşullarını denetleyen bir faaliyet yürütmesi AKP hükümetinin son dönemde işçi sağlığı ve iş güvenliği alanını nasıl bir piyasacı zihniyete bıraktığını ortaya koyuyor. OSGB çalışanlarının  çalışma koşullarına ilişkin ciddi bir mobbing uygulandığı da belirtiliyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x