25 Mayıs 2024, Cumartesi

Madame Coco İşçileri: Örgütlenmeyi Sürdürüyoruz!

Madame Coco Komitesi’nden mesaj var…

Madame Coco’nun çeşitli mağazalarında çalışan işçilerden oluşan Madame Coco İşyeri Komitesi bu hafta bir araya geldi. Patronların Ensesindeyiz Ağı altında toplanan komite, yaptığı toplantıda, geçen hafta yayımlanan açıklamanın etkilerini değerlendirdi, iş bölümünü ve önümüzdeki haftalarda yapılacaklara ilişkin planlamalarını netleştirdi. Geçen hafta yaptıkları açıklamaya çok geniş bir kesimden destek gelmesinin sevindirici olduğunu belirten komite üyeleri, toplantının ardından kısa bir çağrı metni yayımladı:

“Destek veren herkese teşekkür ediyor, örgütlenmeyi sürdürüyoruz!

Madame Coco’nun çeşitli mağazalarında çalışan işçiler olarak bir araya geldiğimizi ve ağır çalışma koşullarına karşı bir mücadele başlattığımızı geçen hafta yayımladığımız açıklamayla duyurmuştuk. Yaptığımız açıklama, hafta boyunca binlerce paylaşıma konu oldu, bir o kadar da destekleyici mesaj aldık. Patronların Ensesindeyiz Ağı ile iletişime geçen pek çok arkadaşımız oldu. Mağazalara gelip, bizlere destek verdiğini söyleyen müşterilerle karşılaştık. Öncelikle açıklamamızın yayılmasını sağlayan, mesajlarıyla, mağazalara gelerek bize destek verdiğini ileten herkese, Madame Coco İşyeri Komitesi olarak çok teşekkür ediyoruz.

Madame Coco çalışanları mağaza mağaza örgütlenmeye devam ediyor. Çalışma arkadaşlarımızın ilgisi sevindirici düzeyde.

Bu hafta yaptığımız toplantıda, öncelikli taleplerimizi oluşturmaya başladık. Önümüzdeki haftalarda, bu talepleri sizlerle paylaşacağız.

Çalışma koşullarımıza ilişkin yaptığımız açıklamaya destek veren herkese tekrar teşekkür ediyoruz. Bizler bu koşullara rağmen istifa etmiyoruz. Çünkü biliyoruz ki, bizim yerimize işe girecek her arkadaşımız da aynı koşullara mahkûm edilecek. İstifa etmek yerine, “Gelin, birlikte koşulları düzeltelim” diyoruz.

O nedenle çağrımızı yineliyoruz. Madame Coco çalışanı arkadaşlar, Patronların Ensesindeyiz Ağı üzerinden bizimle iletişime geçmeye devam edin.

Madame Coco müşterilerine de çağrımız var… Bizler mağazalardayız ve desteğinizi bekliyoruz.

Madame Coco İşyeri Komitesi”

7 YORUMLAR

  • Bende madame Coco’dan çalışan personelin ruh ve beden sağlığım iyice bozuldu. Yazılanların hepsi doğru, Madame Coco müşterileri bizden alışveriş yapmayın hem kazıklanıyorsunuz hemde sizin kırıklarınızı bizler ödüyoruz. Çoğu müşteri kadınlarının vicdan ve merhameti yok Arkalarını toplamaktan bıktık insafa gelin. Bazı yöneticileri ve patronu Allaha havale ediyorum Hakkımı helal etmiyorum. Bende aranıza katılmak istiyorum sizinle nereden iletişime geçebilirim lütfen yönlendirin.

 1. Yüzlerce insanın çalıştığı bir firmaya karşı devam eden bu karalama kampanyası nereye kadar gidecek bilemiyorum. Ben 4 senedir Madame Coco çalışanıyım. Şartların gün geçtikçe iyileştiğini görüyorum. Bence herkes önce kendinden başlamalı. “Ben geçekten işimi ahlakı ile yapıyor muyum” diye sormalı.

  • 4 senedir çalışıyorum, şartlar iyi demiyorsunuz da şartların gün geçtikçe iyileştiğini görüyorum diyorsunuz.
   Şartlar kötü başladı da şimdi iyiye mi gidiyor? Buna sevinelim mi?
   Şartlar zaten çok iyiyse “gün geçtikçe iyileştiğini” söylemezsiniz, şartlar iyi üstelik her geçen gün daha da iyiye gidiyor, zevkten deliriyoruz filan dersiniz.

   Çok heyecanlandım ama. Şimdi okuyunca işimi bırakıp Madame Coco’ya koşasım geldi.
   Şartların iyiye gittiği kaç yer kaldı ki şu dünyada?

 2. Tüm hizmet sektöründe çalışanların kanayan bir yarasıdır bu. Diğer alanlarda çalışan market işçileri, hazır giyim sektörü vb. sektör çalışanlarına örnek olması dileğiyle mücadelenizi sonuna kadar destekliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!