DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Aras Kargo işçileri boyun eğmeyecek

Patronların Ensesindeyiz ağı 2 Kasım Cuma akşamı İstanbul’da pek çok noktada Aras Kargo şubelerinde çalışanlara bildiri dağıttı.

Bildirilerde de anlatıldığı üzere, Aras Kargo patronu Evrim Aras 2018 yılı kârlılık hedeflerinin tutturulması için yöneticilerine baskı yapmaya başlamış ve kendi borçlarının acente müdürlerine gönderdiği e-postada karşılanması için her tür tasarruf tedbirinin alınmasını, acilen tüm maliyetlerin azaltılmasını ve herkesin tasarruf politikasına uymasını istemişti. “Araç, mazot, kırtasiye, şeker, tuz ne varsa harcamaları kısın” talimatıyla en büyük yükün yine işçilere bineceğinden hareketle işçilere örgütlenme çağrısı yapan PE bildirisi işçileri, çalışma koşullarının daha da kötüleşmemesi için Patronların Ensesindeyiz ağına katılmaya çağırıyor.

Patronların Ensesindeyiz ağının dağıttığı bildiri Aras Kargo işçileri tarafından ilgiyle karşılanırken bazı şubelerde yöneticilerin işçilere bildirileri almamaları yönünde yaptığı baskılarsa karşılık bulmadı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir DEÜ hastanesi emekçileri: Sağlık emekçilerinin izin hakkı gasp edilemez!

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, çalışanların geçmiş yıla ait izinlerini iptal etti. Hastanede emekçilerin yaşadığı …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x