Aras Kargo işçileri boyun eğmeyecek

Patronların Ensesindeyiz ağı 2 Kasım Cuma akşamı İstanbul’da pek çok noktada Aras Kargo şubelerinde çalışanlara bildiri dağıttı.

Bildirilerde de anlatıldığı üzere, Aras Kargo patronu Evrim Aras 2018 yılı kârlılık hedeflerinin tutturulması için yöneticilerine baskı yapmaya başlamış ve kendi borçlarının acente müdürlerine gönderdiği e-postada karşılanması için her tür tasarruf tedbirinin alınmasını, acilen tüm maliyetlerin azaltılmasını ve herkesin tasarruf politikasına uymasını istemişti. “Araç, mazot, kırtasiye, şeker, tuz ne varsa harcamaları kısın” talimatıyla en büyük yükün yine işçilere bineceğinden hareketle işçilere örgütlenme çağrısı yapan PE bildirisi işçileri, çalışma koşullarının daha da kötüleşmemesi için Patronların Ensesindeyiz ağına katılmaya çağırıyor.

Patronların Ensesindeyiz ağının dağıttığı bildiri Aras Kargo işçileri tarafından ilgiyle karşılanırken bazı şubelerde yöneticilerin işçilere bildirileri almamaları yönünde yaptığı baskılarsa karşılık bulmadı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğa Koleji Çiğli kampüsü velilerinden basın açıklaması

Doğa Koleji İzmir Çiğli kampüsü velileri aylardır maaşlarını alamayan öğretmenlere destek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirdiler. …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir