Borusan’da işten çıkarmalar başladı

Borusan Makine ve Güç Sistemleri A.Ş. Borusan Holding bünyesindeki şirketlerden birisi. ABD’li iş makineleri tekeli Caterpillar’ın Türkiye distribütörü de olan şirket geçen hafta yaklaşık 60 çalışanının işine son verdi. Patronların Ensesindeyiz ağına verilen bilgiye göre Borusan Danışmanlık’tan da 10 kişi işten çıkarıldı. İşten çıkarmaların Aralık ayına kadar sürmesi beklenirken şirketin Antalya ve Bursa lokasyonlarının da kapatılacağı konuşuluyor.
Borusan patronu işi, şirkette yaptığı toplantılarda “Kriz döneminde konfor alanlarını bozup bize destek olanlarla yola devam edeceğiz, bozmayanlarla ise yollarımızı ayıracağız” diyerek işçileri tehdit etmeye kadar vardırdı.

Bu tehditlerle işten atmaların sinyalini vermiş olan patronun kriz fırsatçılığına karşı, Borusan’ın İstanbul Karaköy’deki genel müdürlüğü önünde Patronların Ensesindeyiz Ağı tarafından hazırlanan bildiri dağıtıldı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başakşehir Şehir Hastanesi şantiyesinde iş bırakma

Rönesans Holding tarafından yapılan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi şantiyesinde tüm işçilerin iş bıraktığı bildirildi. İşçiler, …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir