25 Mayıs 2024, Cumartesi

Antalya Muratpaşa Belediyesi hakkını arayan işçileri tehdit etmeye devam ediyor: Bu kez de işçilere ‘’soruşturma’’ başlatıldı

Geçtiğimiz hafta CHP’li Antalya Muratpaşa Belediyesi’nde çalışan park, bahçeler ve temizlik işçileri, düşük ücretlere karşı zam talep etmişlerdi.

Yaklaşık iki hafta önce yaşanan süreçte Muratpaşa Belediyesi işçilere tehditler yağdırmıştı.

Konuya ilişkin geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberimiz:

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden hakkını arayan işçilerine tehdit

Şimdi ise belediyeye bağlı taşeron şirket Falez A.Ş, işçileri tek tek arayarak konuyla ilgili ‘’ifade vermek için’’ yönetim ofisine çağırdı.

İşçiler yaşananları Patronların Ensesindeyiz’e anlattı:

‘’Muratpaşa Belediyesi’nin bu adımı açıkça şantaj ve tehdittir. Bahse konu olan soruşturma acizlik göstergesidir. Soruşturmalar ortada bir suç varsa olur. Bizim suçumuz ne? Hakkettiğimiz insanca bir ücret istemek mi?

Kimse bizim emeğimizi, dar menfaatleri ve yerel seçim öncesi kişisel çıkarları için kullanmaya kalkmasın. Belediye yönetimi ve taşeron şirket Falez A.Ş, yapılan bu haksız uygulamayı bir an önce sonlandırmalı.

Şu kriz döneminde biz temizlik ve park bahçeler işçilerini, bizim çocuklarımızı ve ailelerimizi düşünmüyorlarsa Muratpaşa ve Antalya halkının sağlığını düşünsünler.

Eğer Muratpaşa Belediyesi’nin derdi, zenginlere rant ve ihale dağıtmak değil de halkın sağlıklı sokaklarda, mahallelerde yaşaması ise o zaman bizim de emeğimizin karşılığını vermek zorundalar.

Eğer dertleri bu değilse de çıkıp açık açık söylesinler, biz sizin emeğinizi de halkın sağlığını da önemsemiyoruz diye.

Bir kez daha buradan söylüyoruz; bizi korkutamazlar, sanıldığının tersine biz örgütlenmeye güç biriktirmeye devam ediyoruz, edeceğiz. Yol yakınken bu yanlıştan dönülsün.’’

pe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!