25 Mayıs 2024, Cumartesi

Haftalık Bülten – 27 Ekim 2023

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ndeki kriz yargıya taşındı

İzmir Şehir Hastanesi’nde taşeron işçilerin maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle başlattıkları oturma eylemi adli yargı ile idari soruşturmaya konu oldu.

İzmir Şehir Hastanesi’nin inşası sırasında müteahhit firma ile taşeron şirketler arasında yaşanan kriz yargıya taşındı. Müteahhit firmadan hak edişlerin ödenmemesi sonrasında taşeron şirketlerden maaşlarını alamayan işçilerin hastanede başlattıkları eylemde polisin müdahalesi nedeniyle harekete geçen taşeron firma, İzmir Valisi Süleyman Elban ve İzmir Emniyet Müdürlüğü görevlileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyusunda bulundu.

İletişim Emekçileri Dayanışma Ağı’ndan Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

İletişim Emekçileri Dayanışma Ağı 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nde bir mesaj yayınlayarak Filistin katliamı yaşanırken uygulanan dezenformasyona dikkat çekti.

Starbucks Şaşırtmadı!

Starbucks, Filistin halkıyla dayanışma içerisinde olduğunu açıklayan Workers United sendikasına dava açtı. Çalışanlarına yönelik mobbing ve ağır sömürü koşulları ile sık sık gündeme gelen Starbucks, şimdi de İsrail’in Filistin halkına uyguladığı katliam ve işgale açık destek vermesiyle tepki çekti.

İşçilerden savunma isteyen patronu yakından tanıyalım: CCN Holding

Patronların Ensesindeyiz, geçtiğimiz haftalarda Ankara Şehir Hastanesi’nde çalışmakta olan temizlik işçilerinin performans düşüklüğü bahanesiyle savunmalarının istenmesiyle gündeme gelen CCN Holding’in emek düşmanı politikalarını masaya yatırdı.

Ataşehir Belediyesi İşçilerinden Basın Açıklaması

Kanunsuz olarak işten çıkarılan Ataşehir belediyesi işçilerinin direnişi 24. gününde basın açıklaması gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!