25 Mayıs 2024, Cumartesi

Haftalık Bülten – 13 Ekim 2023

Emekliler Sadaka İstemiyor!
“Seyyanen” zam adı altında insanlık dışı koşullarda yaşamaya terk edilen emekliler 5 Ekim Perşembe günü Bahçelievler Semt Evi’nde buluştu.

Patronların Ensesindeyiz tarafından yapılan açıklamada tüm emeklilere dayanışma ağında buluşma çağrısı yapıldı

Birlik Sendikası’ndan 5 Ekim Mesajı

Birlik Sendikası 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nde bir mesaj yayınlayarak özel kurumlarda çalışan öğretmenlerin giderek ağırlaşan koşullarına dikkat çekti. Söz konusu açıklamada yaşanan haksızlıklara karşı bir araya gelerek mücadele etme mesajı verildi.

Birlik Sendikası Vakıf Üniversiteleri Emekçileri Dayanışma Ağı kuruluyor

https://patronlarinensesindeyiz.org/2023/10/12/birlik-sendikasi-vakif-universiteleri-emekcileri-dayanisma-agi-kuruluyor/

Emekçilerin açlıkla sınandığı, işten atılma korkusunun ve mobbing’in hat safhada olduğu bir süreçte vakıf üniversitelerinde çalışan emekçiler Birlik Sendikası’nda bir araya geliyor. Birlik Sendikası Vakıf Üniversiteleri Emekçileri Dayanışma Ağı yaptığı “Birlik Sendikası Vakıf Üniversiteleri Emekçileri Dayanışma Ağı’nda Bir Araya Geliyoruz’’ açıklamasında, 4 Kasım Cumartesi günü Birlik Sendikası Genel Merkez binasında, saat 13.30’da bir araya geleceklerini duyurdu.

Patronların Ensesindeyiz’den 22 Ekim Mesajı

Patronların Ensesindeyiz 22 Ekim Pazar günü saat 19.00’da, İzmir Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda yapılacak “Halk İçin Cumhuriyet, Cumhuriyet İçin Sosyalizm” etkinliği için bir mesaj yayınladı:

“Sermaye sınıfı, Cumhuriyet’e ait ileri olan ne varsa çürüttü. Patronlar, halka ait tüm kaynaklara çöreklendiler. Emekçileri açlığa, yoksulluğa ve sadakaya mahkum ettiler. Aynı patronlar, işçi sınıfını örgütsüzleştirmek ve onun direncini kırmak için tarikatların önünü açtılar. Emekçiler, haline şükretsin, sesini çıkarmasın diye… Çünkü korkuyorlar. Çünkü Cumhuriyet yurttaşlık demek, yurttaşlık ise hak mücadelesi… Korkmalılar! Biz emekçiler, patronların dayattığı sömürü düzenini kabul etmeyeceğiz! Sermaye sınıfının içini boşalttığı Cumhuriyet’i ayağa kaldırmak için 22 Ekim Pazar günü saat 19.00’da, İzmir Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda buluşuyoruz!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!