25 Mayıs 2024, Cumartesi

Selçuk Ecza Deposundaki işten çıkarmalara son verilsin

Yaklaşık iki haftadır gündemden düşmeyen Selçuk Ecza Deposunun çok sayıda çalışanı Patronların Ensesindeyiz’e ihbarlarda bulunmuş ve çalışma koşulları hakkında dertlerini anlatmıştı. Bu gelişme üzerine işçiler birlikte hareket etmeye başlamışlardı.

Komiteleşen ve taleplerini dile getiren emekçilerin karşısında duran Selçuk Ecza Yönetimi panik halinde işçilerine tehditler savurmaya devam ediyor. Dün ise iki işçinin işten çıkarıldığı öğrenildi.  Konuya ilişkin açıklama yapan Patronların Ensesindeyiz temsilcileri şunları söyledi;

‘’Son günlerde Ankara depolarında yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Küçülme, depo birleşimi gibi bahanelerle emekçi kardeşlerimizi işten çıkarmaya cüret edildiğini görüyoruz. Türkiye’nin en zengin şirketlerinden olan Selçuk Ecza deposu patronlarına soruyoruz:

Küçülme diyorsunuz, şirketin bilançosu ortadayken hangi küçülmeden bahsediyorsunuz?

Yöneticilerinizi oradan oraya gönderip bizlerle temas eden işçilerinizi işten çıkarmayla tehdit ediyor, zaten mesaisini ödemediğiniz işçilerin ekmeğiyle de oynuyorsunuz! Çeşitli yalan ve bahanelerle yaptıklarınızın üzerini örtmeye çalışıyorsunuz.

Patronların Ensesindeyiz olarak uyarıyoruz:

İşçilerin ekmeğine göz dikmeyin!

Emekçilere tehditler savuracağınıza üzerinize düşeni yapın. İşçilerin düzelmesini istedikleri talepleri derhal yerine getirin!

Sürecin takipçisi olacağımızı ve emekçi kardeşlerimizin yanında olacağımızı bilmenizi isteriz.’’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!