21 Haziran 2024, Cuma

Batıkent Semt Evi’nde Patronların Ensesindeyiz buluşması gerçekleştirildi

Ankara’da Batıkent Semt Evi’nde Patronların Ensesindeyiz ile semt evinin ortak düzenlediği bir toplantı gerçekleştirildi.

Ankara Batıkent Semt Evi’nde gerçekleştirilen etkinlik, geçtiğimiz hafta Batıkent’te trafik kurallarına uymadan ilerleyen bir aracın çarparak hayattan koparttığı TKP Gönüllüsü Hürcan Bulur’u anarak başladı.

Geçtiğimiz haftalarda Mamak, Çankaya, Yenimahalle, Etimesgut Belediyesi olmak üzere birçok belediyede işçiler iş bıraktı. İş bırakma eylemlerinin kazanımla sonuçlandığı sürecin sonunda işçiler Batıkent Semt Evi’nde bir araya geldi.  Patronların Ensesindeyiz Ağı genel koordinatörü Neslihan Eroğlu’nun katıldığı “İşçiler Nasıl Kazanır? Sendika, Mücadele ve Patronların Ensesindeyiz” başlıklı etkinlikte sendikal mücadelenin bugünkü durumu ve Patronların Ensesindeyiz Ağı ile ilgili güncel deneyimler aktarıldı.

Belediye emekçilerinin önümüzdeki süreçte neler yapacaklarının ve mücadele başlıklarının tartışıldığı toplantıda işyerlerindeki öz örgütlenmenin önemine dikkat çekildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!