25 Mayıs 2024, Cumartesi

Medistanbul Hastanesinde işçi kıyımı

İstanbul Sultangazi ilçesinde faaliyet gösteren Medistanbul Hastanesinde, geçtiğimiz ay maaşları 25 gündür ödenmeyen emekçiler Patronların Ensesindeyiz ile birlikte mücadele kararı almış ve bunun sonucunda işçilerin tamamının maaşı ödenmişti.

Medistanbul Hastanesi tarafından Ağustos maaşları da zamanında ödenmeyince buna karşı çıkan işçiler işten çıkarılmaya başlandı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na konuşan işçiler; “Geçen ay hakkımızı aradığımız için patron ve müdürleri bir süredir bizi sıkıştırıyordu, baskı daha da arttı. Hatta aramızdan birçok arkadaşımız mobbing dolayısıyla alacaklarını bırakıp istifa etti. Ağustos maaşları da ödenmeyince biz yine sesimizi çıkardık, bu sefer de arkadaşlarımızı haksız yere işten çıkarmaya başladılar” dedi.

Aramıza katılanlara hain dediler

Patronların Ensesindeyiz’e konuşan diğer Medistanbul emekçisi ise şunları aktardı; “Biz aramızda birlik olunca her şeye müdahale etmeye başladılar, kendi aramızda kurduğumuz whatsapp grubunu bile kapatmamızı söylediler. Hatta gruba katılanlara hain bile dediler.”

PE Medistanbul İşyeri Komitesi: Bu işin peşini bırakmayacağız

Medistanbul İşyeri Komitesi ise patronun bu keyfi ve hukuksuz uygulamasına karşı mücadelelerini sürdüreceklerini ve işten çıkan arkadaşlarının hakkını sonuna kadar savunacaklarını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!