25 Mayıs 2024, Cumartesi

Avcılar Belediyesi işçileri mücadeleyi büyütmeye hazırlanıyor

Avcılar Belediyesi işçileri, artan hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon karşısında eriyen ücretlerine ek protokol taleplerinin karşılanmaması üzerine bugün Avcılar Belediye Başkanlığı binası önünde toplanarak ücretlerinin iyileştirilmesi talebiyle bir basın açıklaması yaptı.

Aldıkları ücretlerle yokluk ve yoksulluk içinde yaşadıklarını, öte yandan kadro sorunlarının da henüz çözülmediğini, taşeron sisteme mahkum bırakıldıklarını vurgulayan işçiler belediye yönetiminin emekçileri ezmek ve açlığa mahkum etmek üzerine kurulu anlayışı karşısında haklı talepleri karşılanana kadar daha da yüksek sesle haykıracaklarını, mücadelelerini büyüteceklerini ilan ettiler.

Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Dün bildiğiniz üzere enflasyon rakamları açıklandı. Çakma enflasyonun bir ay içerisinde on puan daha arttığını hep birlikte görmekteyiz. 12 aylık enflasyon ENAG’a göre %122.88’dir. Peki bu yalanların cezasını neden hep biz emekçiler çekiyoruz? Bunlar bizleri yönetenlerin, ülkeyi uçuruma götürenlerin sorunu ve sorumluluğu değil midir? Diğer taraftan bizlerin çalışarak, destek vererek seçtiği Belediye Başkanları ve Yöneticileri sıra hakkımızı vermeye gelince aynı ekonomik yaptırımları uygulamaktan geri kalmayarak biz emekçileri ezmek, açlığa mahkum etmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Patronların Ensesindeyiz olarak mücadeleyi büyüteceklerini duyuran belediye emekçilerinin yanındayız.

Sözde emekten yana, sosyal belediyecilik anlayışıyla övünen Avcılar Belediyesi yönetimini uyarıyoruz: İşçilerin sesine kulaklarınızı tıkayamazsınız!

4 yıldır kölelik sözleşmeleriyle sefalet ücretine mahkum edilen işçiler kazanacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!