25 Mayıs 2024, Cumartesi

Yapı Kredi Bankası’nda iş cinayeti

Yapı Kredi Bankası’nın teknoloji iştiraki olan Yapı Kredi Teknoloji şirketinde çalışan Efe Demir, bir iş cinayetinde yaşamını yitirdi. Patronların Ensesindeyiz Banka Emekçileri Dayanışma Ağı’na gelen bilgiye göre depremzedelerin kredilerinin ertelenmesine dönük talebinden dolayı bir süredir iş yerinde mobbing’e maruz kalan Demir, geçtiğimiz günlerde yine uzun saatler çalıştırıldıktan ve bu sırada ağır şekilde baskı uygulandıktan sonra sinir krizi geçirerek camdan atlayarak intihar etti.

İş cinayetinden dolayı hayatını kaybeden Demir’in bir yakın arkadaşı sosyal medyadan acısını paylaştı. Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olan Demir için başsağlığı mesajı yayımladı.

PE Banka Emekçileri Dayanışma Ağı’na ulaşan iddialara göre Yapı Kredi Bankası’nda teftiş ekipleri ve savcılık tarafından soruşturmalar başlatıldı. Yine iddialara göre hayatını kaybeden Demir’in intihar etmeden önce yaşadığı mobbing’i ve sorumlularını anlattığı bir maili üst yönetime gönderdiği bilgisi ağa ulaşan banka emekçileri tarafından iletildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!