21 Haziran 2024, Cuma

Autoliv’de işçiler promosyon talebinde kararlı

Çayırova’da bulunan Autoliv fabrikasında işçilerin promosyon talebi için mücadelesi devam ediyor.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan Autoliv işçileri, son dönemlerde bayram çikolatasının kaldırılması ile başlayan dayatmaların işçilere talep ettikleri izinlerin verilmemesi ile devam ettiğini, evlerinden, ailelerinden ve sosyal hayatlarından ödün vererek mesailere kaldıklarını, yıllık izin geldiğinde ise bazı işçilere sadece 10 günlük senelik izin kullanılabileceğinin söylendiğini belirtti.

Fabrikada gereken özveriyi göstererek çalıştıklarını belirten işçiler, şirketin işçi emekleriyle Autoliv Türkiye Premium seviyesine ulaştığını, kalite, proses, 5s gibi durumlarda Autoliv Türkiye grup şirketleri içerisinde 1.sırada olduğunu, yönetimin bu belgeleri çerçeve yapıp duvarına asarken bu başarıda en büyük pay sahibi olan işçileri ödüllendireceği yerde haklarına el koyduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde fabrikada tepkilere de neden olan banka promosyon ödemelerinde yapılan güncellemelerin işçilere yansıtılmayacağının söylenmesi üzerine işçilerin tepkisi devam ediyor.

Türk Metal Sendikasının örgütlü olduğu fabrikada işçiler, sendikanın promosyon ödemelerine dair hiçbir ses çıkarmamasına öfkeliler.

Promosyon ödemelerinin revize edilerek kendilerine ödenmesini talep eden işçiler, haklarını alana kadar bu talebi duyuracaklarını ifade ettiler ve mesai arkadaşlarına haklarını birlikte arama çağrısı yaptılar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!