25 Mayıs 2024, Cumartesi

İşçi ve Stajyer Avukatlardan Mücadele Çağrısı

İşçi avukat, stajyer avukat ve hukuk öğrencileri artan hayat pahalılığı karşısında ücretlerin yetersiz olması, çalışma yaşamındaki olumsuzluklara karşı birlikte mücadele çağrısı yaptı.

Patronların Ensesindeyiz Stajyer Avukat ve Hukuk Öğrencileri Dayanışma Ağı olarak önceki dönem mücadele eden hukukçular, işçi avukatlara da çağrı yaparak dayanışma ağının kapsamını genişleterek adını PE İşçi ve Stajyer Avukat Dayanışma Ağı olarak değiştirecek.

1 Ekim tarihinde Nazım Hikmet Kültür Merkezinde buluşma çağrısı yapan ağ, “İşçi ve Stajyer Avukat Dayanışma Ağının kuruluşunu gerçekleştireceğiz. İşçi ve stajyer avukatların ortak sorunları olan, insanca koşullarda ve insanca ücrete çalışma taleplerimizi hep birlikte mücadeleyle kazanmak için omuz omuza yola çıkıyoruz.” diyerek bütün işçi avukat, stajyer avukat ve hukuk öğrencilerine çağrı yaptı.

Açıklama şöyle:

Basına ve kamuoyuna,

Uzun zamandır stajyer avukatlar olarak özlük haklarımız ve insanca yaşam koşullarında yaşayabileceğimiz bir ücret için mücadele ediyoruz. Ancak her geçen gün artan hayat pahalılığı ve yoksullaşmayla daha çok zarar görüyoruz. Ülkemizdeki bütün emekçiler gibi bizler de kira-fatura-beslenme ücretleriyle baş etmekte zorlanıyoruz.

2020 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz ağımız, bu koşullarda daha da ileri bir hedefi önüne koyma göreviyle mücadeleyi yaygınlaştıracak ve büyütecek bir adım atıyor.

1 Ekim tarihinde Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, İşçi ve Stajyer Avukat Dayanışma Ağının kuruluşunu gerçekleştireceğiz. İşçi ve stajyer avukatların ortak sorunları olan, insanca koşullarda ve insanca ücrete çalışma taleplerimizi hep birlikte mücadeleyle kazanmak için omuz omuza yola çıkıyoruz.

Sizi, kuruluş günümüzde aramızda görmek isteriz.

PE İşçi ve Stajyer Avukat Dayanışma Ağı

İLETİŞİM: +90531 628 1089

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!