DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Motokuryelerin canı, patronların kasasından kıymetlidir

Dün Ankara’da yaşanan şiddetli yağışta bir motokuryenin sele kapılarak arabanın altında kalması üzerine PE Kargo Kurye Emekçileri Dayanışma Ağı bir açıklama yaptı.

Dün Ankara’da yaşanan şiddetli yağış sırasında yine bir motokurye arkadaşımızı neredeyse kaybediyorduk. Mamak’ta sele kapılarak arabanın altında kalan Samet arkadaşımız, şu anda hala Hacettepe Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veriyor. Defalarca kez tekrarını yaşadığımız ama bir türlü önüne geçilmeyen bu sorumsuzlukların artık son bulmasını istiyoruz. Zaten trafikte bir sürü riskle burun buruna çalışan motokuryelerin, kötü hava şartlarında kontak kapatması gelecek duyuruya değil, garanti altına alınacak hak tanımlamalarına bağlıdır.

Ankara Büyük Şehir Belediyesi resmi hesaplarından bugün için yeniden şiddetli yağış, fırtına beklentisine dair uyarı yapılmaktadır. Bu durumlarda motokuryelerin çalıştırılamayacağı ve hiçbir hak kaybı yaşatılmayacağı karar altına alınmalıdır. Ankara Valiliği, AKP Hükümeti yetkilileri ve ilgili Bakanlıklar, bu durumda yaşanacak her türlü olumsuzlukta birinci derecede sorumluluk taşımaktadır ve yaşanacak en ufak olumsuzlukta ensenizde olacağımızı bir kere daha ilan ediyoruz.

Bugün ve daha önce defalarca kez yaşadığımız örnekleri yaşamamak adına, motokuryelerin en ufak hayati risk barındıran şartlarda, hiçbir hak kaybı yaşamadan çalışmama haklarını kullanabilmesi adına, tüm arkadaşlarımızı bir araya getirmek ve dayanışmayı büyütmek için mücadeleye devam edeceğiz.

PE Kargo Kurye Emekçileri Dayanışma Ağı

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ataşehir Belediyesi işçileri toplu iş sözleşmesinde yaşanan hak kaybına tepkili

İstanbul, Ataşehir Belediyesi’nde uzun süredir devam eden toplu iş sözleşmesi (TİS) süreci sözleşmeli memurların sosyal …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x