17 Haziran 2024, Pazartesi

Alpin Çorap işçileri fabrika önünde basın açıklaması yaptı

Küçülme bahanesi ile işten atılan Alpin Çorap işçileri bu sabah 7.30’da fabrika önünde basın açıklamalarını gerçekleştirdi.

Şu an çalışmakta olan diğer işçi arkadaşları tarafından da dinlenilen basın açıklamasında, işten atılan işçilerden biri olan Hasan bir konuşma yaptı. Konuşmasında, “Şubat ayında direndiğimiz, eylem yaptığımız, öncü olduğumuz için atıldığımızı çok iyi biliyoruz, bizler ne ilk ne sonuz, patronlar olduğu sürece bu hukuksuzluk devam edecek, diğer tüm işçi arkadaşlarımızı mücadeleye davet ediyoruz” dedi.

Alpin Çorap’ta işten atılan bir diğer işçi Onur, “Patron bizden korkuyor, içeride liste dolaşıyor, çalışma arkadaşlarımızda işten çıkarılma korkusu yaşıyor biliyoruz ben tek başıma kalsam bile bu hukuksuzluk ile mücadele edeceğim” diyerek içerde çalışan arkadaşlarını mücadeleye çağırdı.

Şu an ev kredisi ödediğini söyleyen yıllarca bu fabrikada çalışan Oruç ise “Bunlarda Allah korkusu da yok, ben emeğimle, dişimle, tırnağımla çalıştım burada, şuan ev kredisi ödüyorum, başka yerde iş bulamasaydım bunlar yüzünden ne olurdu hiç düşünmüyorlar, ekmeğimizin peşindeyiz sadece, hakkımız olanı istedik ve işten çıkartıldık” dedi.

Yapılan basın açıklamasında şubat ayındaki zamlar sürecinde işçilerle birlikte mücadele eden Patronların Ensesindeyiz Ağı hukukçularından Furkan Anlar’da bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmada “Bugün Türkiye’de birçok fabrikada işten çıkarmalar devam ediyor, Alpin’de diğer çorap fabrikalarında Tüpraş’ta işçiler direniyor, sermaye yaşam alanı vermiyor, nerede hakkını arayan, eylem yapan işçiler var korkuyorlar. Korkuyorlar çünkü yenileceklerini çok iyi biliyorlar. Bizler bugün burada diğer çorap işçileri içinde yapıyoruz basın açıklamasını işten çıkarılmakla tehdit edildiğinizde, mobbinge maruz kaldığınızda, iş yerinizde bir hukuksuzluk ile karşılaştığınızda yalnız değilsiniz. Bizler mücadele edenler Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’nda bir araya geliyoruz, hakkımızı arıyoruz. Gelin Sizde bu mücadeleye ortak olun” diyerek çorap işçilerini birlik olmaya çağırdı.

Yapılan açıklama, “Alpin İşçisi Yalnız Değildir, İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek” sloganlarıyla sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!