DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Karyam-Dorian çorap işçileri fabrika önünde eylem yaptı

İstanbul’da on yıl önceye kadar çorap üretimi yapan Dorian Çorap Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş.  işçileri haksız yere işten çıkarttı ve mahkeme sürecinde işçilere alacaklarını ödememek için “Karyam Çorap” adını alarak faaliyetlerine devam etti. Dorian Çorap işçileri on yıldır süren mücadelelerini anlatmak için dün Karyam Çorap’ın önünde basın açıklaması yaptı.

“Patronların ensesinde olacağız”

Basın açıklamasında işçiler; Bu süreçte oldukça yıprandıklarını belirtirken, iş yerinde zor koşullarda çalışarak mağdur olmalarının üzerine yaklaşık 10 yıldan fazla devam eden süreçte de ayrı bir mağduriyet yaşadıklarını dile getirdi.

Patronun süreci uzatmak için her şeyi yaptığını hatta işçilere para vermemek için “benim mallarım haciz deposunda bedavaya gitsin, çöpe gitsin, işçiler almasın” dediğini aktardı.

Basın açıklamasının ardından söz alan bir diğer işçi ise; “Biz nefes alamıyorsak aç uyuyorsak rahat değilsek patronlara da bu ülkede rahat vermeyeceğiz. Patronların ensesinde olacağız” diye konuştu.

“Herkesi destek olmaya çağırıyoruz”

Dorian Çorap işçileri, basın açıklamasının sonunda önümüzdeki süreçte de mücadeleye devam edeceklerini belirtirken diğer işçilere de çağrı yaparak mücadelelerine destek olmalarını istedi.

Patronların Ensesindeyiz Ağı ile temasta olan işçilerin basın açıklamasına, Türkiye Komünist Partisi Avcılar İlçe Örgütü, Deriteks Sendikası ve Tekstil-İş Sendikası destek verdi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nursanlar Kartal Plaza inşaatında işçilerin ücretleri ödenmiyor

Yükleniciliğini Nursanlar İnşaat’ın yaptığı Nursanlar Kartal Plazalar şantiyesinde çalışmış işçilerin ücretleri ödenmiyor. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x