25 Mayıs 2024, Cumartesi

Eskişehir’de kargo, kurye emekçileri dayanışma ağı kurdu

Ağır sömürü koşullarına, hak gasplarına, iş kazalarına karşı bir araya gelen motokuryeler, birbirleriyle haberleşmek ve dayanışmak için PE Eskişehir Kargo Kurye Emekçileri Dayanışma Ağı’nı kurduklarını ilan etti.

Bir araya gelen kuryeler, Eskişehir’deki kargo kurye emekçilerini dayanışma ağına ulaşmaya çağırdı.

Yapılan açıklama:

Bizler; kargo, kurye ve dağıtım sektöründe çalışan emekçileriz. Birçok sektörde olduğu gibi bizim de çalıştığımız sektörde ağır sömürü şartları sürüyor. Hak gasplarının, sömürü boyutlarının akıl almaz boyutlara ulaştığı ve patronların örgütsüzlüğümüzden yararlandığı bu alanda örgütlü hareket etmemiz gerekiyor. Son dönemde yükselen direnişlerde elde ettiğimiz tecrübelerimizi yükselecek yeni direnişlere aktarmak ve mücadeleyi arttırmak için bir dayanışma başlatıyoruz.

Eskişehir’de çalışan kargo ve kurye emekçileri olarak gasp edilen haklarımızı almak, üzerimize yüklenen fazla iş yükü, düşük ücretler, sağlıksız çalışma ortamlarını reddetmek ve insanca bir yaşam için mücadele etmek üzere bir araya geliyoruz.

Çağrımız Eskişehir’deki bütün kargo, kurye, dağıtım iş kolu emekçilerinedir. Gelin Patronların Ensesindeyiz (PE) Eskişehir Kargo Kurye Emekçileri Dayanışma Ağı’nda sorunlarımızı çözmek ve mücadeleyi büyütmek için birlikte hareket edelim.

Yaşamak için çalışmaya ihtiyacımız var ama çalışırken hayatta kalabilmek için de dayanışmaya!

PE Eskişehir Kargo Kurye Emekçileri Dayanışma Ağı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!