25 Mayıs 2024, Cumartesi

Fizyoterapistler PE Sağlık Emekçileri Dayanışma Ağı’nda buluşuyor

PE Sağlık Emekçileri Dayanışma Ağı’nda bir araya gelen fizyoterapistler bir çağrı yaparak giderek çalışma koşulları ağırlaşan meslektaşlarını dayanışma ağında bir araya gelmeye davet etti.

“Hastanelerde, fizik tedavi merkezlerinde, spor salonlarında ve özel eğitim merkezlerinde uzun saatler boyu, sağlıksız ortamlarda ve ağır iş yükü altında çalışan bizler, artık susmayacağız” denilen açıklamada, dayanışmayı büyütmek için PE Sağlık Emekçileri Dayanışma Ağı ile iletişime geçme ve yaşanılan sorunlara karşı birlikte mücadele etme çağrısı yapıldı.

Açıklama şu şekilde:

Biz fizyoterapistler, giderek ağırlaşan koşullarda çalışmamıza, her geçen gün daha fazla hak kaybı yaşamamıza rağmen sağlık alanında bugüne kadar sesi belki de en az duyulan emekçiler olduk. Gelinen noktada işsizlik, güvencesizlik ve düşük ücretlerle karşı karşıyayız.

Hastanelerde, fizik tedavi merkezlerinde, spor salonlarında ve özel eğitim merkezlerinde uzun saatler boyu, sağlıksız ortamlarda ve ağır iş yükü altında çalışan bizler artık susmayacağız. İşsizlik tehdidine, güvencesiz çalışmaya, asgari ücret dayatmasına karşı bir araya geleceğiz. Mesleğimizi daha iyi koşullarda icra etmek ve insanca yaşamaya yetecek bir ücret almak için mücadele edeceğiz.

Çağrımız tüm fizyoterapistlere,

Yalnız değiliz. Yalnız olmadığımızı birbirimize gösterelim. Maruz kaldığımız her haksızlığa, usulsüzlüğe, eşitsizliğe karşı durmak için dayanışmaya ihtiyacımız var.  Birbirimizi duymaya, ne yaşadığımızdan haberdar olmaya, sesi çıkmayan meslektaşımızın sesi olmaya ihtiyacımız var.

Dayanışmayı büyütmek için, sizi PE Sağlık Emekçileri Dayanışma Ağı ile iletişime geçip yaşadığınız sorunları anlatmaya, birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

PE Sağlık Emekçileri Dayanışma Ağı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!