DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor.

Özellikle pandemi döneminde iş yükü artan kargo işçileri uzun saatler boyunca çalışmak zorunda kaldı. Sürekli artan iş yükünden dolayı kendilerine ayıracak zaman bile bulamayan kargo işçileri, bunca emeklerine karşın bu süreçte ücretlerini bile alamıyor. Bu süreçte Point Kargo’da çalışan işçilerde 2 aydır ödenmeyen ücretlerine karşı mücadele kararlılığıyla hareket ediyor.

“Kararlıyız, sonuna kadar gideceğiz.”

Patronların Ensesindeyiz Ağı’yla iletişime geçen Point Kargo işçileri, yaşadıkları duruma karşı birlikte mücadele etmeye karar verdiler. İşçiler, şirketin mali durumunun iyi olmasına rağmen 2 aydır ücretlerini alamadıklarını, 2 aydır sigorta primlerinin ödenmediğini, bunu her dile getirdiklerinde çeşitli gerekçelerle patronlar tarafından oyalandıklarını belirttiler.

Geç saatlere kadar çalıştırılarak patronlarının büyük gelirler elde ettiğini belirten işçiler, “Karşılaşacağımız zorlukları tahmin edebiliyoruz ama kararlıyız, sonuna kadar gideceğiz.” diyerek mücadelelerinde kararlı olduklarını aktardılar.

“Point Kargo’da haklarını almadan istifa etmek zorunda kalan işçileri birlikte mücadeleye çağırıyoruz.”

Kendilerinden önce çalışan işçilerin de aynı sorunu yaşayıp istifa etmekle karşı karşıya kaldıklarını aktaran işçiler, “Birçok kargo işçisinin benzer sorunlar yaşadığını biliyoruz. Bizden önce burada çalışan çok sayıda işçi de aynı şeyleri yaşayıp istifa etmek zorunda kaldı fakat bizim harekete geçmemizle onların da bizimle birlikte mücadele edeceklerini biliyoruz.” dedi.

Point Kargo işçileri “Bu hak arayışını sadece bizim değil, emeği sömürülen, sadece hayatta kalabilecek şekilde çalışma koşullarına sahip olan tüm diğer işçilerin de mücadelesi olarak görüyoruz. Bizim yaşadıklarımızı başka işçilerin de yaşamaması, sessiz kalmak yerine birlikte hareket ettiğimizde kazanım elde edilebileceğini görerek diğer emekçilerin de umutlanması arzusuyla çıkıyoruz yola ve vazgeçmeyeceğiz.” sözleriyle kararlılıklarını bir kez daha vurguladılar.

Point Kargo işçileri 2 aylık maaşlarının ve sigorta primlerinin derhal ödenmesini talep ediyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x