DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Patronların 1 Mayıs kutlaması böyle olur: Marmara Eğitim Kurumları’nda öğretmenler 1 Mayıs’ta çalıştırıldı

İşçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs, pandemi koşullarında patronlar tarafından tam bir sömürü gününe dönüştürüldü.

Tam kapanma sebebiyle bu sene 1 Mayıs, okulların uzaktan eğitime geçtiği, öğretmenlerin evden çalıştığı döneme denk gelmişti. 2020-2021 Eğitim -Öğretim yılında uzaktan eğitim sürecinde de okula gelerek ders vermeye devam eden Marmara Eğitim Kurumları öğretmenleri, resmi tatil olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde de çalıştırılmaya devam ediyor.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan emekçilerin verdiği bilgiye göre resmi tatil ve hafta sonu tatili dinlemeden veli görüşme toplantıları planlanan okulda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma günü dahil olmak üzere Cumartesi ve Pazar günü de veli görüşmelerine devam edildi.

1 Mayıs gününde toplantı koyan bunu da sosyal medyadan paylaşan, öğretmenlerin bugün çalışacağını gizlemeyen kurum aynı hesaptan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayarak patronların bugüne bakış açılarını da ortaya koymuş oldu.

Kurumun içeriğini önemsemeden yaptığı 1 Mayıs mesajını içeren paylaşımı ise tepkiye sebep oldu.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x