DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Patronların Ensesindeyiz’den 1 Mayıs’ta “Yalnız değilsiniz” videoları

Patronların Ensesindeyiz Ağı, 1 Mayıs yaklaşırken hazırladığı bir dizi video ile tüm işçilere dayanışma ve mücadele çağrısı yaptı.

Salgın ve kriz koşulları ağırlaşırken, patronlar işçileri haksız yere işten çıkarma, maaşların ödenmemesi ve ücret kesintileri, fazla mesai, ücretsiz izne çıkarma, evden çalışma, baskı ve mobbing gibi ellerindeki tüm araçları işçilere karşı birer fırsat olarak kullanmaya devam ediyor. Patronların Ensesindeyiz Ağı, hafta boyunca yayınlanacak videolar ile işçilerin seslerinin daha yaygın ve gür çıkmasını, emek sömürüsüne ve hak gasplarına karşı mücadele ve dayanışmanın büyümesini hedefliyor.

1 Mayıs’a giderken emekçilerin işyerlerinde uğradıkları hak gasplarına, mobbinge, ödenmeyen maaşlara karşı yalnız olmadıklarını anlatan videolarda patronların yalılarından yaptıkları “evde kal” çağrılarına karşı tüm emekçilere sömürücülerini ihbar etme ve dayanışmayı büyütme çağrısı yapılıyor.


Patronların Ensesindeyiz Ağı’na aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz:

Tel: 0541 940 0514

E-posta: [email protected]

Facebook: https://www.facebook.com/patronlarinensesindeyiz

Twitter: https://twitter.com/pensendeyiz

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x