DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Kırşehir’de görev yapan memurun engelli raporu olmasına rağmen işine son verildi

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 5 yıldır çalışan bir memurun, engelli raporu kabul edilmeyerek işine son verildi.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan Eğitim İş Sendikasına üye memur Gökhan Özdemir, ilk olarak 2016 yılında engelli kadrosundan devlet memuru olarak işe başladığını ve 5 yıl sonra 25 Ocak 2021’de engelli raporu kabul edilmeyerek işine son verildiğini aktardı.

Ankara Yıldırım Beyazıt Hastanesi’nden aldığı %33 oranında fiziksel ve zihinsel engelli raporuyla devlet memurluğuna atanmak için başvuru yapan Özdemir, 2016 yılında engelli kadrosunda hizmetli olarak Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.

Kırşehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 3 farklı engelli raporu olduğu gerekçesiyle 25 Ocak 2021 tarihinde Özdemir’in görevine son verdi. Beş yıldır hizmetli olarak devlet kadrosunda çalışan Özdemir, avukatı Ali Erdem Gündoğan aracılığıyla hukuka aykırı göreve son verme işleminin iptali ve yürütmesinin durdurulması için Yozgat İdare Mahkemesi’ne başvurduğunu belirtti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x