DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Meserret Palace Otel’de çalışan işçiler patron tarafından darp edildi

İstanbul Sirkeci’de faaliyet gösteren Meserret Palace Otel’in patronu 30 Euro parayı çaldıkları suçlamasıyla iki işçiyi darp etti.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler yaklaşık iki yıldır çalışmakta oldukları otele patronun çağrısı üzerine görüşmeye gittiklerini ve hırsızlıkla suçlanarak saldırıya uğradıklarını ifade ettiler.

2 gün önce patron tarafından odaya çağrılan işçiler, suçlamaları reddedip durumu izah etmeye çalışırken patron İlhan Balkan’ın odadan ayrılmak isteyen bir işçiyi kolundan tutarak içeri çekmeye çalıştığını, ardından “25. maddeden ikinizi de işten çıkaracağım” diye tehditler savurduğunu belirttiler. İşçilerden biri, “30 Euro’luk kahvaltı bedelinin müşteriden alınmadığını iddia ederek otel işletmesini zarara uğratmakla suçlandık. Hakkımda yapılan ağır ithamlarla birlikte bu konuşmanın iyi yönde gitmeyeceğini anlayıp odadan dışarı doğru yol alırken, hırsızlıkla suçlayıp 25. maddeden bizi işten çıkartacağını söyledi” dedi.

Bu durum üzerine otelden ayrılırken saldırıya uğradıklarını belirten işçi, “daha sonra kapı önünde tüm esnafa karşı hırsız hırsız diye arkamızdan bağırarak bizi rencide etti. Daha sonra üzerimize karşı saldırıda bulunup üstümdeki tişörtümü yüzüme doğru çekerek yüzümü yumruklamaya başladı. Otel müdürü de iş arkadaşıma saldırdı” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Vatandaşların müdahalesi üzerine olay yerinden ayrıldıklarını belirten otel işçileri, darp raporu alarak karakolda ifade verdiklerini aktardı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x