DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

KSN Lojistik işçilerin haklarını ödemiyor: İşçiler mücadeleye başlıyor!

Merkezi İstanbul, Ümraniye, Esenşehir Mahallesi’nde bulunan KSN Lojistik firması, mali kriz ve pandemi bahanesiyle işçilere ödeme yapmıyor.  

 

Patronların Ensesindeyiz Ağı’nda bir araya gelen işçiler, uzun süredir düzensiz ödeme yapıldığını ve bir süredir ise hiç ödeme yapılmadığını belirterek mücadeleye başlayacaklarını belirtti. Pandemi döneminde işten çıkarmanın yasak olmasına rağmen şirkette çıkışlar yapıldığını belirten işçiler, bazı işçilerin de ücretsiz izne çıkarıldığını ifade etti. 

 

KSN Lojistik firmasının, Türkiye’de 1982 yılından bu zamana oto yedek parça, mobilya, tekstil gibi birçok sektör genelinde büyük firmalarla çalıştığını belirten işçiler İzmir, Bursa, Ankara ve Adana’da çalışan diğer işçilerin durumlarının da benzer olduğunu belirttiler. 

 

PE’ye yaşadıklarını anlatan işçiler evlerine haciz geldiğini, kiralarını, banka kredilerini ve diğer borçlarını ödeyemez hale geldiklerini belirterek, firmanın işlerinin devam ettiği ve bunu başka depolar ve şirketler üzerinden yaptığı bilgisini paylaştılar.

 

Hakları için PE Ağı’yla beraber mücadele etmeye başlayan işçiler, bütün KSN Lojistik emekçilerini birlikte hareket etmeye çağırdı. 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

5 1 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x