DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Ankara Valiliği patron severliğe ve keyfi yasaklarına son vermelidir

Bugün Patronların Ensesindeyiz Kafe-Bar Emekçileri Dayanışma Ağı’nın SGK binası önünde buluşarak gerçekleştireceği dilekçe verme eylemi, Ankara Valiliği’nin hiçbir yasal zemini olmayan uygulamaları doğrultusunda Emniyet tarafından fiilen engellenmiştir.

Hükümet pandemi koşullarında daha da derinleşen ekonomik krizin bütün yükünü emekçilerin sırtına yüklerken, Ankara Valiliği de hakları için mücadele eden işçilere baskı uygulayarak hükümetin işçi düşmanı patron severliğini gözlerden kaçırmaya çalışmaktadır.

Valiliğin bu konudaki keyfiliği anayasal hakları dahi kullanılamaz hale getirmiştir.

Bugün basın açıklamasını takip etmek için SGK önüne gelen ulusal basından muhabirler de bu baskıdan nasibini almış, muhabirlerin emekçilerle görüşmeleri zor kullanılarak engellenmiştir.

Bütün bu uygulamaların hukuksuz olduğunu, asıl amaçlarının işsizliğe, yoksulluğa, çaresizliğe mahkum etmeye çalıştıkları emekçileri sindirmek, susturmak olduğunu ve emekçilerin yan yana gelmesinden neden korktuklarını gayet iyi biliyoruz.

Ankara Valiliği patron severlikten, emekçi düşmanlığından, Ankaralıları yasal haklarından mahrum etmekten, baskıyla, güç gösterisiyle emekçileri sindirebileceğini düşünmekten bir an önce vazgeçmelidir.

Asıl yasaklanması gereken ücretsiz izin, geçici işsizlik gibi patron sever uygulamalardır.

Pandemi bahanesiyle işsizlik ve yoksullukla karşı karşıya bırakılan tüm emekçi kardeşlerimizi Patronların Ensesindeyiz Dayanışma, Haberleşme ve Mücadele Ağlarında buluşmaya, örgütlenmeye, mücadele etmeye çağırıyoruz.

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma, Haberleşme ve Mücadele Ağı

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x