DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

E-Bebek mağazasında çalışanlara mobbing uygulanıyor

E-Bebek mağazasında çalışan işçiler, E-Bebek’le ilgili 60’a yakın soruyu ezberlemek zorunda kaldıklarını, her ay bu sorulardan 10’una doğru cevap veremediklerinde işsiz bırakılmakla tehdit edildiklerini iddia etti.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler, soruların sürekli güncellendiğini ve 2 aylık deneme süresinde oldukları için sürekli ezber yapmak zorunda kaldıklarını aktardılar.

Her ay mağazaya gelen denetimcilerin işçilere sorduğu sorular sonucunda mağaza müdür ve müdür yardımcılarının terfi aldıklarını belirten işçiler, bu yüzden müdürlerin işçiler üzerinde baskı kurduğunu, sorulara doğru cevap vermeyenlerin kötü çalışma koşullarına mecbur bırakılarak istifaya zorlandıklarını, baskıya dayanamayan çoğu işçininse kısa zaman çalıştıktan sonra işten ayrıldıklarını belirttiler.

Mağazada iş kıyafetinin zorunlu olmasına rağmen E-Bebek’in işçilere ücretsiz iş kıyafeti sağlamadığını belirten işçiler, iş kıyafetlerini satın almaları için mağaza tarafından işçilere baskı yapıldığını ifade ettiler.

İşçiler, 1 saatlik öğle molasının ardından akşam 10’a kadar aralıksız çalıştırıldıklarını, çay-kahve molalarının ve oturma izinlerinin dahi olmadığını bildirdiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamata şantiyesi

Rönesans ve Yamata İnşaat’ın Rusya’daki şantiyesinde yaşanan iş cinayetleri hakkında verilen soru önergesi yanıtsız bırakıldı

Rusya Amur bölgesinde bulunan Yamata Yatırım ve Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği doğal gaz işleme şantiyesinde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x