DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İşçiler Burger King avukatına taleplerini iletti

Burger King işçilerinin ücretlerin eksik ödenmesine, mobbing’e ve kadın çalışanlara iş yerinde tacize karşı bir araya gelerek başlattıkları mücadele kararlılıkla devam ediyor.

Patronların Ensesindeyiz Burger King İşçileri Dayanışma Ağı’nı kurarak sorunlarına karşı mücadele eden işçiler geçtiğimiz hafta içerisinde taleplerinin yer aldığı bildiriyi diğer şubelerin önlerinde dağıtmış, yine hafta içi yaptıkları sosyal medya eylemiyle yaşadıkları sorunları gündeme getirmişlerdir. Birçok Burger King işçisinin katıldığı sosyal medya eyleminde işçiler yaşanan mobbing ve tacize karşı seslerini güçlü bir şekilde kamuoyuna duyurmuştur.

İşçiler yine bu hafta işyerinde yaşadıkları tacize karşı Kadın Dayanışma Komiteleri avukatı ile beraber 16 Ekim 2020 Cuma günü savcılığa dilekçe verilerek suç duyurusunda bulunmuş, sonrasında Beşiktaş’ta Burger King Barbaros Şubesi önünde Cihannüma Kadın Dayanışma Komitesi ile beraber basın açıklaması yapmıştı.

Burger King, işten çıkarılan işçilerin taleplerini istedi

İşçiler geçtiğimiz hafta PE avukatı ile beraber işyerine giderek yetkililerle görüşmüş, işçilerin haklarını alana kadar sürecin takipçisi olacağını bildirmiştir.

Yapılan eylemler sonucunda Burger King avukatı, PE avukatını arayarak bu süreci bir an önce bitirmek istediklerini söylemiş, işçilerin taleplerinin neler olduğunu sormuştur. Avukatlar aracılığı ile çalışanların talepleri bugün itibariyle Burger King şirketi avukatlarına iletilmiştir.

İşçilerin taleplerini ileten PE avukatı, “çalışanların eksik yatan ücretlerinden ve fazla mesailerden doğan alacaklarını ve tacizci yöneticinin işten çıkarılması” taleplerini Burger King avukatı aracılığıyla patrona iletmiştir.

Taleplerini patrona ileten Burger King işçileri çarşamba gününe kadar taleplerinin yerine getirilmediği takdirde eylemlerine devam edeceklerini belirttiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beşiktaş Çarşı Emekçileri Dayanışma Ağı çağırıyor!

Beşiktaş Çarşı’da faaliyet yürüten kafe, bar, mağaza ve marketlerde çalışan emekçiler bir araya geliyor. Normal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x