DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Ceylingül Tekstil işyerinde salgına karşı önlem almıyor

Amasya’nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren Ceylingül Tekstil fabrikasında çalışanların önemlice bir bölümünün Covid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen hiçbir önlem almadan tam kadro çalışmaya devam ediyor.

İşçiler; patronlarından hastalığa yakalanmamak için dönüşümlü çalışma talebinde bulunduklarını, bunun karşılığında aldıkları cevabın, “Covid olmayan tek kişi bile kalsa bu işyeri kapanmayacak” olduğunu belirttiler.

Covid-19 vaka sayılarının yükseldiği dönemde işe gelmeyen işçilerin yıllık izne çıkarıldığını, ancak bu işçilerin koronavirüse yakalandığını öğrendiklerini anlatan işçiler, buna rağmen kendilerine hiçbir uyarının yapılmadığını söylüyorlar. Patronun pandemi önlemi olarak sadece “birbirinize yaklaşmayın, maskenizi çıkarmayın” dediğini ama makinelerin birbirine bu kadar yakın olduğu bir işyerinde bunun mümkün olmadığını belirtiyorlar. Covid-19 testi pozitif çıkan işçi sayısının fazla olduğu işyerinde üretim tüm hızıyla sürüyor. İşçiler son çare olarak işten çıkmayı düşündüklerini ama çalışmaya mecbur oldukları için bunu yapamadıklarını söylediler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kıraç’ta bulunan Korozo fabrikalarında vakalar da üretim de hız kesmiyor

Korozo Ambalaj’ın Kıraç’ta bulunan fabrikalarında Covid-19 vakalarının arttığı ve vakaların fabrikada görev alan üst düzey …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x