DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

PE Stajyer Avukat ve Hukuk Öğrencileri Dayanışma Ağı kuruluş toplantısını yaptı

Geçtiğimiz günlerde Stajyer Avukat ve Hukuk öğrencileri tarafından yapılan çağrıyla kuruluş çalışmalarına başlayan Dayanışma Ağı bugün Kadıköy Yoğurtçu Parkında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda, YÖK’ün online eğitim kararıyla birlikte üniversite öğrencilerinin yoğun bir şekilde iş yaşantısına yöneldiklerine dikkat çekildi. Bu durumla birlikte stajyer avukatların ücretsiz veya düşük ücretli çalışma şartlarıyla yaşam şartlarının iyice zorlaştığına değinildi.

Toplantıya katılanların onayıyla ilk kararlarını alan Dayanışma Ağı, kısa süre içinde geniş bir çağrı ile çevrimiçi toplantı yapma, avukatlık bürolarında yaşanan hak gasplarını gündeme getirme, deneyimli avukatlarla beraber eğitim atölyelerinin yapılması gibi kararlarla çalışmalarına başladı.

Toplantı sonrasında katılımcılar Hukuk öğrencilerinin ve stajyerlerinin şartlarını iyileştirmek için mücadelede kararlı olmak gerektiğini, bu kararlılığı sergilediğimiz zaman patron avukatların artık bu kadar rahat davranamayacaklarını belirttiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özel Gökjet Okulu öğretmeni: Stresten dolayı kalp krizi geçirdim, şimdi hastane borcumu nasıl ödeyeceğimi düşünüyorum

Geçtiğimiz günlerde Patronların Ensesindeyiz (PE) ihbar hattına ulaşan bir özel okul öğretmeni, daha önceden çalıştığı …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x