DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Elazığ’da Kule Vinç Kazası

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na daha bir hafta olmadan ikinci kule vinç kazası bilgisi geldi.

Elazığ’da TOKİ’nin yapımını üstlendiği toplu konut projesi şantiyesinde bugün sabah saatlerinde kule vinç kazası gerçekleşti.

Hiçbir işçinin zarar görmediği kazaya, vincin daha fazla yük taşıması için aşırı yüklenmeyi engelleyici sivicin iptal edilerek kullanılmasından kaynaklı olduğu iddia edildi.

PE Kulevinçciler Dayanışma Ağı konuya dair verdiği görüşte “Bir haftada ikinci kule vinç kazası yaşandı. Daha bir hafta önce Hakkari’de meydana gelen kazada da uyarmıştık. Kule vinçler periyodik bakımları ihmal edilebilecek, kapasitesinin üzerinde yük taşınabilecek, fazla rüzgarlı havalarda kullanılabilecek makineler değildir. Kule vincin yük taşıma kapasitesinin üstüne çıkmayı engelleyen aşırı yükleme sivicinin iptal edilmesi, şantiyelerde patronlar tarafından sürekli istenmekte ve sonucunda böyle kazalar meydana gelmektedir. İşler durmasın, daha hızlı yapılsın diye bu gibi uygulamalar baskı yoluyla emekçilere dayatılmaktadır. Kule vinçlerde çalışan emekçileri yaşadıkları baskıları ve tehlikeli çalışma koşullarını PE ağına bildirmeye, dayanışmaya çağırıyoruz” dedi.

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsun’da Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağı kuruldu

Samsun’da Patronların Ensesindeyiz (PE) dayanışma ağının çağrısıyla buluşan kültür, sanat emekçileri PE Samsun Kültür Sanat …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x