DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Kartal Matematik Fen Bilimleri Özel Öğretim Kursu öğretmenleri sorunlarını paylaştı

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan öğretmenler, Kartal Matematik Fen Bilimleri Özel Öğretim Kursu’nda pandemi sürecinde yaşadıkları sorunları paylaştılar.

Kısa Çalışma Ödeneği’nde Usulsüzlük

Öğretmenlerin aktardıklarına göre kurum, pandemi öncesi süreçte ücretlerinin asgari ücret kadarını bankadan, geri kalanını da elden zarfla ödeyerek sigorta primlerini düşük göstermek; fazla mesai ücretlerini ödememek gibi uygulamalar yaparak öğretmenleri mağdur etti. Pandemi ile birlikte kısa çalışma ödeneğine başvuran kurum, otuz gün sigorta kesintisi yaparak hiç çalışmayacağını beyan etmiş olmasına rağmen, öğretmenleri haftada 6 güne kadar online çalıştırdı.

Öğretmenlere İstifa Baskısı

Okulun patronunun öğretmenlere yaz döneminde ücret ödemesi yapmamak için onları istifaya zorladığı belirtildi. Aynı şekilde pandemi döneminde eksik ödemelerini isteyen öğretmenlerin de istifa etmelerini istedi.

Gerekli hukuki mercilere şikayetlerini yaptıklarını belirten öğretmenler, Patronların Ensesindeyiz Özel Okul Dayanışma Ağı aracılığı ile yaşadıkları hukuksuzlukları kamuoyuna duyurmak istediklerini ve haklarını alıncaya kadar da mücadelelerini sürdüreceklerini bildirdiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kıraç’ta bulunan Korozo fabrikalarında vakalar da üretim de hız kesmiyor

Korozo Ambalaj’ın Kıraç’ta bulunan fabrikalarında Covid-19 vakalarının arttığı ve vakaların fabrikada görev alan üst düzey …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x