21 Haziran 2024, Cuma

Topkapı Palace otelinde işçiler koronavirüse karşı yetersiz tedbirlerle çalışıyor

Antalya Kundu oteller bölgesinde yer alan, Swandor Group’a ait Topkapı Palace otelinde işçiler koronavirüse karşı yetersiz tedbirlerle çalışıyor. Patronların Ensesindeyiz ağına ulaşan bir Topkapı Palace otel emekçisi, otelde personel için koronavirüs tedbirlerine uygun çalışma ortamının bulunmadığını aktardı. Sabahları otelin personel girişinde işçilerin kalabalıklar halinde içeriye alındığı, sosyal mesafe kuralının ve maske takma zorunluluğunun uygulanmadığı bildirildi.

Öğle yemeği esnasında personel yemekhanesinin kalabalık olduğu, yemekhanede kapasite kotası olmadığı, virüse karşı gereken düzenlemelerin yapılmadığı belirtildi. Personel yemekhanesinde sosyal mesafe kuralı olmadığı gibi herkesin yemek yiyebilmek için maskelerini çıkardığı ve böyle bir ortamda virüsün bulaşma riskinin daha da arttığı ağımıza ulaşan bilgiler arasında yer aldı. Otelin müşterileri tarafından kullanılan alanlarında personelin maske takma zorunluluğu olduğu, fakat işçilere günde 1 adet maske verildiği ve işçilerin mesaileri boyunca, yani 8 saati geçen süreyle, aynı maske ile çalışmak zorunda kaldığı aktarıldı.

Ağımıza gelen bilgiler doğrultusunda otel müşterilerinin bulunduğu bölgelerde yoğun koronavirüs tedbirlerinin alındığı Swandor Topkapı Palace, aynı hassasiyeti personeli için göstermemektedir. Müşterilerin olduğu yerlerde personel için sosyal mesafe kuralına uymak, maske takmak gibi tedbirler zorunluyken personel girişi, personel yemekhanesi gibi müşterilerin görmediği bölgelerde bu kurallar uygulanmamakta ve denetlenmemektedir, otel personelinin sağlığı önemsenmemektedir. Otel yönetimi personeli için gereken tedbirleri almalı ve gereken denetimleri yapmalıdır. Patronların Ensesindeyiz Ağı olarak otel emekçilerinin sağlığı için gereken tedbirler sağlanana kadar durumun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Antalya Turizm Emekçileri Dayanışma Ağı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!