DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

PE GEO Koleji Öğretmen Komitesi taleplerini açıkladı

Bizler 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitim hayatına başlayan, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü genel sekreteri ve AE Arma Elektro Panç A.Ş. hissedarı Burak Ç. Kızılhan’ın da yönetim kurulunda olduğu GEO Koleji’nin öğretmenleriyiz.

Haziran 2019 tarihinden bu yana maaş hak edişlerimizin ödemeleri konusunda kurumun bizlere yaşattığı haksızlıklara maruz kalıyoruz. 2019-2020 eğitim döneminde peyderpey aldığımız maaşlarımız, özellikle pandemi sürecinde 30 ila 45 günlük uzatmalı süreçler halinde parça parça yatırıldı. Haziran ayının sonuna gelmemize rağmen hala Mart ayı maaşımızın tamamını, Nisan, Mayıs aylarında devlet tarafından ödenen kısa çalışma ödeneğinin kalan kısımlarını alamadık.

KÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) çıkmayan bazı öğretmenler ise uzaktan eğitim boyunca çalıştırılmasına rağmen hiçbir ödeme alamadılar.  Uzaktan eğitim sürecinde tüm öğretmenler olarak okulun sunduğu haftalık ders programına bire bir uymamıza rağmen maaşlarımızla ilgili sorularımıza cevap verecek hiçbir muhatap bulamadık. Maaşlarımızın ne zaman yatırılacağına dair sorduğumuz sorulara; konuyla ilgili cevap vermek yerine yetkililerden, bizlerden fedakârlık yapmamız yönünde geri dönüşler aldık. 12 Haziran 2020 tarihinde ise, kurum yöneticisinden okulun seneye devam edemeyeceğini, okulu kapatma kararı verdiklerini içeren bir mail alarak, okulların kapanmasından sadece bir hafta önce kurumun kapatılacağını öğrenmenin mağduriyetini yaşadık.

Bu durumda, özellikle pandemi sürecinde uzun zamandır mağdur edilen GEO Koleji Öğretmen Komitesi olarak kurumdan taleplerimizi aşağıda sıralamak isteriz:

  • Bir an önce yatırılmayan geçmiş maaşlarımızın yatırılmasını,
  • KÇÖ ödeneklerinin kalan kısımlarının yatırılmasını,
  • Pandemi sürecinde uzaktan eğitim boyunca, kurumun öğrencilerine eğitim verirken kullandığımız internet masraflarının ve yemek ücretlerimizin ödemesinin yapılmasını,
  • Ayrıca diğer tüm yasal haklarımızın verilmesini talep ediyoruz.

Bizler, pandemi sürecinde ortaya çıkan krizi fırsata dönüştürerek haklarımızı gasp eden okul yönetimini uyarıyoruz.

GEO Koleji Öğretmen Komitesi olarak tüm yasal haklarımızı ve hakkımız olan maaş ödemelerimizi alana dek mücadele edeceğiz.

PATRONLARIN ENSESİNDEYİZ AĞI GEO KOLEJİ ÖĞRETMEN KOMİTESİ

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamata şantiyesi

Rönesans ve Yamata İnşaat’ın Rusya’daki şantiyesinde yaşanan iş cinayetleri hakkında verilen soru önergesi yanıtsız bırakıldı

Rusya Amur bölgesinde bulunan Yamata Yatırım ve Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği doğal gaz işleme şantiyesinde …

5 3 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x