DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

ÖLÜMÜ DEĞİL, İNSANCA YAŞAMI HAKEDİYORUZ!

ÖLÜMÜ DEĞİL, İNSANCA YAŞAMI HAKEDİYORUZ! 

Bugün Limak’a bağlı, Ankara Beypazarı Gürsöğüt 1 Barajı şantiyesinde göçük meydana geldi. Patronların kâr hırsı, ihmal ve baskı, bir işçi arkadaşımızın daha göz göre göre ölümüne sebep oldu. Şimdi birileri çıkıp utanmadan bu cinayete iş kazası diyecek, firma yetkilileri, arkadaşımızın ailesine en “üzgün” ve “içten” dileklerini iletecek, her türlü desteğe hazır olduklarını ifade edecekler. Haftanın 7 günü izinsiz, sürekli baskı ve zorlamalarla, sokağa çıkma yasağına rağmen dur durak bilmeden çalıştırılan arkadaşımızın ölümü kaza değil, cinayettir. Ailesine ikiyüzlü bir şekilde yanaşan şirket yetkilileri ise bu cinayetin sorumlularıdır.

Ne salgın döneminde, ne herhangi başka bir zamanda hayatımızı hiçe sayarak, sadece ve sadece çalıştırıldığımız, yaşamak zorunda olduğumuz için ölüme terk edildiğimiz bu düzen bizim değil, katillerimizin düzeni. Gırtlağımıza kadar  borca batırıldığımız, faturalarımızı ödeyemediğimiz için soğukta, karanlıkta kaldığımız, ölüm pahasına başkalarını zengin ettiğimiz bu düzen bizim değil, patronların düzeni.

Biz ne ölümü, ne sömürülmeyi, ne de sefalet içinde yaşamayı hak ediyoruz. Bugün bir kardeşimizi daha kaybettik, daha fazlasını bu kokuşmuş düzene, onun elleri kirli sahiplerine kurban vermeyeceğiz. Tüm inşaat işçisi arkadaşlarımızı bu alçaklığa karşı bir araya gelmeye, birlikte mücadele etmeye ve dayanışmaya çağırıyoruz.

Bugün kaybettiğimiz İrfan arkadaşımızın ailesine sabır diliyoruz, hepimizin başı sağ olsun.

PATRONLARIN ENSESİNDEYİZ ANKARA İNŞAAT İŞÇİLERİ DAYANIŞMA AĞI

 

İlgili haber:

https://patronlarinensesindeyiz.org/2020/05/23/sokaga-cikma-yasaginda-isci-cinayeti/

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tiktok içeriklerini takip eden Conectys emekçisi çalışma koşullarını anlattı: Mobbing, iş yükü, geleceksizlik…

Plazalarda pandemi ile birlikte emekçiler üzerindeki yük artarken, sömürme biçimleri de her gün başka bir …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x